Wiadomości z Gliwic

Relingi, ręczniki papierowe, stojaki, czyli jakie akcesoria są niezbędne w kuchni?

  • Dodano: 2020-06-19 08:45, aktualizacja: 2020-06-19 08:58

Dobrej klasy, funkcjonalna kuchenka, piekarnik, lodówka, mikrofalówka czy zmywarka nie są jedynymi artykułami niezbędnymi w kuchni. Aby pomieszczenie to było w pełni funkcjonalne, warto je wyposażyć również w przydatne akcesoria i gadżety. Co przyda się więc w każdej praktycznej kuchni? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Pojemniki na produkty spożywcze
  2. Ręczniki papierowe
  3. Relingi i stojaki na naczynia czy sztućce

Pojemniki na produkty spożywcze

Niezbędnymi akcesoriami w każdej kuchni są z pewnością pojemniki do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych. Bardzo przydatne są opakowania próżniowe, które pozwalają na przechowywanie m.in. niezjedzonych resztek z obiadu, ciast, deserów albo innych potraw, które zamierzamy spożyć później. Ponadto bardzo polecane są również pojemniki na sól, mąkę, cukier, kakao albo bułkę tartą. W sklepach dostępne są specjalne produkty dedykowane wymienionym artykułom, które mają nawet napisy określające, co się w nich znajduje. Są one praktyczne, a przy tym estetyczne. Szczególnie zaleca się opakowania szklane, które przedłużają świeżość przechowywanej mąki, cukru czy innych produktów spożywczych, a przy tym m.in. zabezpieczają je przez zbryleniem albo zagnieżdżeniem się w nich niechcianych lokatorów (np. moli spożywczych).

Ręczniki papierowe

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem w kuchni są ręczniki papierowe. Pozwalają one na szybkie pozbycie się plam czy zabrudzeń spowodowanych różnymi produktami spożywczymi i czynnościami. Niektórzy stosują ścierki materiałowe, jednakże należy pamiętać, że ich używanie wiąże się z koniecznością bardzo częstego prania, aby zachować ich czystość, a tym samym funkcjonalność. Najlepiej jest zdecydować się więc na ręczniki z papieru przynajmniej dwuwarstwowe, które cechują się dużą chłonnością. Dzięki temu zazwyczaj wystarczy zaledwie jeden ręcznik, aby skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń. Jest to więc bardzo praktyczny, a przy tym ekonomiczny wybór.

Relingi i stojaki na naczynia czy sztućce

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest również stosowanie stojaków, wieszaków czy relingów pozwalających na łatwe i wygodne przechowywanie naczyń, sztućców, a także kuchennych rękawic czy ścierek. Przydatne są też listwy magnetyczne wieszane na ścianie, do których można przymocować noże kuchenne. Akcesoria te umożliwiają zachowanie porządku i czystości w pomieszczeniu. Sprawiają, że każda rzecz jest „pod ręką”, ma swoje określone miejsce, co może zapobiec różnego rodzaju wypadkom związanym np. z natknięciem się na ostry nóż w niespodziewanym miejscu.

undefined

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.