Wiadomości z Gliwic

Rysunek nie taki trudny jak go malują

  • Dodano: 2021-06-04 11:30

Podobno rysować, każdy może i trudno się z tym nie zgodzić w końcu wystarczy kartka papieru i ołówek. Jednak bez posiadania elementarnej wiedzy na temat proporcji, anatomii czy zasad tworzenia rysunku przestrzennego ciężko będzie stworzyć obrazy zgodnie z naszymi wyobrażeniami. Pomimo tego, że rysować uczymy się od najmłodszych lat, tak naprawdę doskonalenie umiejętności w pewnym momencie przestaje być zauważalne. Odtwarzamy schematy, które znamy a gdy próbujemy narysować coś nowego wciąż popełniamy te same błędy, które nie pozwalają nam zrobić kroku naprzód. 

Często w takich momentach wkrada się zniechęcenie i przestajemy rysować. Zwłaszcza w obecnym czasie gdy o naszą uwagę rywalizuje masa mediów, portali i form aktywności, często po prostu wolimy odtworzyć kolejny śmieszny film na YT. 

Jednak chęć rysowania jest w wielu osobach na tyle silna, że po czasie wraca do tego zajęcia, a ASP czy Architektura to wciąż kierunki, na których rysunek jest jedną z podstawowych umiejętności. Jeżeli jesteś obecnie w szkole średniej i wiążesz swoją przyszłość z pracą w zawodzie wymagającym umiejętności rysowania na pewnym poziomie albo chcesz podnieść swoje umiejętności dla własnej satysfakcji to koniecznie sprawdź ofertę Wrocławskie Szkoły Rysunku Domin. W tej pracowni nauczą Cię rysować nawet gdy nie posiadasz podstawowych umiejętności i dopiero zaczynasz przygodę z rysowaniem. Naturalnie dostępne są również zajęcia dla osób zaawansowanych.

Kurs z rysunku architektury

Pewne kierunki są bardziej prestiżowe od innych i dają większą szansę na znalezienie dobrej pracy. W tych zawodach wymagana jest specjalistyczna wiedza i umiejętności, których nie posiada ogół społeczeństwa. Od czasów gdy ludzie zaczęli tworzyć cywilizację, zawsze ceniona była umiejętność projektowania budowli. Dobry architekt nie musi się obawiać bezrobocia czy niskiej pensji. Obecnie w każdym dużym mieście istnieje wydział architektury, jednym z bardziej cenionych jest ten znajdujący się we Wrocławiu. Niemniej ukończenie tego kierunku to jedno, a czym innym jest dostanie się na architekturę. W przeciwieństwie do wielu innych kierunków architektura wymaga zdania egzaminu z rysunku, który często ma większe znaczenie od wyników z matury. Do egzaminu należy się odpowiednio przygotować, pamiętaj że na jedno miejsce ubiega się kilku kandydatów i koniec końców najważniejsz okazuje się wynik punktowy. 

Bardzo dobrą formą przygotowującą do zdania owego egzaminu jest kurs rysunku architektury, zwłaszcza ten prowadzony w DOMIN. Liczne pozytywne opinie potwierdzają tę tezę, ale to co najbardziej przemawia na korzyść wspomnianej uczelni to wyniki kursantów, którzy często osiągają jedne z najlepszych bądź najlepsze wyniki punktowe na egzaminach w swoich uczelniach. Kursy można realizować zarówno jako osoba zaawansowana jak i niemająca pojęcia o rysowaniu. Podczas zajęć z rysunku architektury nauczysz się, podstaw rysunku przestrzennego, perspektywy, rysunku postaci, geometrii rysunkowej, budowania przestrzeni trójwymiarowej czy anatomi człowiek.

Kurs rysunku ASP

Drugim chętnie wybieranym kierunkiem wśród osób zajmujących się rysunkiem jest ASP. Choć oba kierunki bardzo od siebie odległe założeniami, to jednak w kwestii rysunku posiadają wiele elementów wspólnych. W końcu tu i tu wymagana jest wiedza o proporcjach czy rysunku przestrzennym. To co bez wątpienia łączy proces rekrutacji w przypadku architektury i ASP to fakt, że wyniki z matury mają mniejszą rolę, ale w przypadku Akademii Sztuk Pięknych to znaczenie jest bardzo zminimalizowane. Tutaj głównie liczą się Twoje umiejętności, zwłaszcza w dziedzinie sztuki, którą się zajmujesz. W Domin można zrealizować kursy na trzech poziomach zaawansowania: podstawowym, zaawansowanym oraz przyśpieszonym dla osób, które egzaminy zdają w tym roku a nie brały udziału w zajęciach przygotowawczych. Podczas zajęć z rysunku i malarstwa ASP poznasz podstawy rysunku artystycznego, perspektywę, podstawy rysunku postaci, rysunek przestrzenny, anatomię człowieka, budowanie form trójwymiarowych oraz malarstwo akrylowe.

To tylko część oferty, która czeka na osoby zainteresowane rozwojem swoich umiejętności rysowania. Domin oferuje również kurs rysunku hobbystycznego oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży. Więcej na informacji na temat kursów znajdziesz na stronie:

https://nauka-rysunku.eu/
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.