Wiadomości z Gliwic

Wybór materacy do spania w Gliwicach - jaki model będzie najlepiej dopasowany do wagi?

  • Dodano: 2021-08-26 12:30, aktualizacja: 2021-08-27 10:44

Wypełnienie materaca dobieramy, zważając na swoje preferencje, a rozmiar – biorąc pod uwagę oczywiście swój wzrost. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że przy wyborze powierzchni do spania najważniejszym aspektem jest nasza masa ciała. Sprawdź, jakie materace możesz kupić w Gliwicach i jaki model będzie najlepszy do Twojej wagi.

Materace od Hilding dostępne w Gliwicach

W każdym większym polskim mieście z pewnością znajdziesz kilka sklepów z materacami. Jednak, jeśli chcesz się dobrze wysypiać, musisz wybrać produkt od marki, której produkty cechuje najwyższa jakość. Takim producentem jest Hilding Anders oferujący konsumentom materace zarówno pod szyldem swoim, jak i prywatnych marek takich jak SleepMed, Natura, PanMaterac czy Senpo. 

Dlatego materace w Gliwicach możesz zakupić w sklepach stacjonarnych autoryzowanych partnerów marki. Dokładne adresy salonów znajdziesz na stronie marki Hilding. A jeśli nie masz ochoty na wizytę w sklepie stacjonarnym, zawsze możesz zakupić materace od Hilding przez Internet. Pamiętaj jednak, że na miejscu czekają na Ciebie specjaliści, którzy chętnie doradzą Ci w wyborze. 

Twardość materaca, a masa ciała użytkownika

Najważniejszym parametrem materaca do spania jest poziom jego twardości i właśnie na nim powinieneś skupić się najbardziej. To dlatego, że twardość materaca wpływa na ułożenie kręgosłupa podczas snu, a to z kolei przekłada się na komfortowe (lub nie) spanie. Jeśli Twoja sylwetka będzie nadmiernie się zapadać ze względu na zbyt miękką powierzchnię, możesz nabawić się trwałego skrzywienia szkieletu. Natomiast jeśli Twój materac będzie zbyt twardy, rano z pewnością obudzisz się z bólem bioder, pleców i szyi. 

Jak zatem dobrać twardość materaca? Weź pod uwagę swoją masę ciała. Im jest on większa, tym twardsze powinno być Twoje łóżko. Producenci materacy stosują specjalnie oznaczenia, które informują o poziomie twardości materaca. Jeśli Twoja waga nie przekracza 60 kg, to materac dopasowany idealnie do Ciebie to taki, z symbolem „H1”, czyli miękki. Dalej mamy materac H2, czyli średni, który będzie idealny, jeśli ważysz więcej niż 60 kg, ale mniej niż 80 kg. Materace twarde, czyli H3 przeznaczone są dla osób o masie ciała w granicach 80-110 kg, a materace bardzo twarde, czyli H4 – dla osób o wadze powyżej 110 kg. 

Marka Hilding posiada w swoim asortymencie zarówno materace H1, H2, H3, jak i H4, dlatego bez problemu dobierzesz model dla siebie, niezależnie od swojej masy ciała. 

Materac do łóżka dwuosobowego 

Wybór materaca dla jednej osoby nie jest zbyt skomplikowany. Nieco trudniej jest, gdy musimy wybrać materac do łóżka dwuosobowego, zwłaszcza jeśli występuje duża różnica wagi pomiędzy partnerami. Jeśli materac będzie nieodpowiednio dobrany, cięższa osoba będzie się zapadała, a lżejsza wpadała w zagłębienie, jakie utworzy się przy sylwetce partnera. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wybrać materac z dużą elastycznością punktową tak jak np. Hilding Dance. Jest to produkt z wypełnieniem hybrydowym, o średnim poziomie twardości. Doskonale sprawdzi się dla par z dużą różnicą wagową. 

Materac do spania bezpośrednio wpływa na komfort Twojego snu, dlatego pamiętaj, aby dobrze zastanowić się nad wyborem. Im wyższej jakości produkt, tym lepszy będzie Twój sen. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.