Wiadomości z Gliwic

Wypożyczalnie samochodowe - jak to działa w Polsce?

  • Dodano: 2018-12-17 11:15

Jeszcze parę lat temu było zupełnie nie do pomyślenia, że biznes, jakim jest wynajem samochodów, będzie tak szybko się rozwijać i że na wynajem auta będzie stać praktycznie każdego. Na początku, kiedy tego typu wypożyczalnie dopiero pojawiały się na rynku, koszty najmu były tak wysokie, iż tylko nielicznych było stać na tego typu usługę. Jednak wzrost konkurencji wymusił znaczny spadek cen i dziś prawie wszyscy mogą pozwolić sobie na komfort wynajmu samochodu.

Skąd wynika potrzeba wynajmu samochodu?

Przede wszystkim nie każdy ma własny samochód. Zakup auta to droga inwestycja, a jeśli zamierzamy korzystać z niego tylko sporadycznie, to nie ma sensu obciążać siebie tym finansowo. Poza tym dochodzą do tego koszty eksploatacji i inne np. przegląd, wymiana oleju, opłacanie składek ubezpieczeniowych itp. Wszystkie te czynności są absorbujące, no i drogie. Jeśli więc nie jest nam potrzebny samochód na co dzień, to znacznie wygodniej i prościej jest wynająć samochód na kilka dni i nie mieć tych wszystkich problemów związanych z posiadaniem własnego auta.

Taka usług jest też pożądana, gdy jesteśmy np. na wakacjach i chcemy zwiedzić okolicę. Jest to idealne, bo niedrogie i wygodne rozwiązanie, które daje nam niezależność.

Wypożyczalnie samochodowe - jak to działa w Polsce?

Istnieje grupa klientów wypożyczalni samochodowych, którzy mieszkają lub pracują za granicą, a do Polski przylatują tylko na urlop i wówczas zamawiają samochód do odbioru na lotnisku lub dworcu PKP. Zazwyczaj taki wynajem trwa dłużej niż dwa tygodnie, zaś wynajem dla turystów zagranicznych z reguły jest znacznie krótszy.

W sezonie urlopowym dużym zainteresowaniem cieszą się samochody klasy C, ale także te w wersji kombi, chociażby ze względu na dobrą ofertę cenową. „Schodzą” również auta siedmio- czy dziewięcioosobowe, najczęściej wypożyczane przez dwie lub trzy rodziny, które wyjeżdżają na wakacje zagraniczne.

Zainteresowanie wynajmem samochodu w Polsce w okresie urlopowym jest tak duże, że niekiedy trzeba dokonać rezerwacji z kilkutygodniowym, a nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Wypożyczalnia samochodów Zabrze

Wynajem samochodu w Polsce jest coraz bardziej popularny. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu usługę, zapoznajmy się dokładnie z umową i nawiążmy współpracę z rzetelnym i profesjonalnym parterem. Jak takiego znaleźć? Można za pomocą internetu, wpisując w wyszukiwane odpowiednie słowa kluczowe, takie jak: „wypożyczalnia samochodów Zabrze” lub inną miejscowość, która nas w danym momencie interesuje. Przejrzyjmy oferty i zapoznajmy się z opiniami na ich temat.

Wynajem aut Zabrze- fct24.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.