Wiadomości z Gliwic

Złomowanie aut - jak korzystać z takich usług?

  • Dodano: 2020-11-18 08:30, aktualizacja: 2020-11-19 08:49

Na temat złomowania samochodów narosło wiele mitów. Co innego mówią nam reklamy i ulotki znalezione za wycieraczkami szyb, a co innego sprawdzone i rzetelne informacje. Czy konieczne jest oddanie auta do demontażu, aby móc wyrejestrować pojazd? Co zrobić aby przestać płacić OC za nieużywane auto? Przeczytaj kilka ważnych informacji.

Złomowanie i wyrejestrowanie pojazdu, a polisa OC.

Gdy wiemy, że termin ubezpieczenia naszego samochodu dobiega końca, a jest to auto, którym nie mamy zamiaru już się poruszać ani użytkować w żaden inny sposób, przemyślmy możliwość jego złomowania. Jest to jeden ze sposobów na to, aby móc legalnie zakończyć ubezpieczenie i nie narazić się na możliwość ewentualne kary. Kluczowym dla nas dokumentem, który uprawnia nas do przeprowadzenia takich kroków jest zaświadczenie o demontażu pojazdu. Ważne więc, aby wybrać firmę złomującą samochody, która działa legalnie i takowe dokumenty wydaje. Na znanych portalach ogłoszeniowych możemy natknąć się na pozornie atrakcyjne (zwłaszcza cenowo) oferty skupu i auto złomowania. W rzeczywistości niektóre z nich oferują jedynie spisanie fikcyjnej umowy sprzedaży auta, z resztą nie raz na nieistniejące dane. Może to być droga, która zamiast zakończyć kwestie opłat za nieużywany pojazd- wręcz przeciwnie pociągnie nas do zapłacenia kary za brak aktualnej polisy.  

Skupy aut, powypadkowych i kolizyjnych.

Oczywiście sprzedaż auta zwalnia nas z kontynuowania ubezpieczenia, ale warto mieć pewność, że robi się to legalnie. Korzystając z usług renomowanych skupów aut i sprzedając samochód na umowę, podpisaną na dane firmy, otrzymujemy więcej komfortu bezpieczeństwa w stosunku do działań jakie możemy podjąć znajdując przypadkowe ogłoszenie. Istotnym aspektem jest również fachowość co do wyceny pojazdu- tak aby otrzymać za auto rynkową kwotę i nie mieć wątpliwości co do tego, że nie została ona znacznie zaniżona w porównaniu z rynkową wartością samochodu. Ceny jakie płacą skupy zależą także od tego w jakim sprzedawany samochód jest stanie i jego doposażenie. Warto więc dodać do sprzedawanego auta takie rzeczy jak np. komplet kół, dodatkowe felgi. Pozbędziemy się dzięki temu wszystkich zbędnych nam rzeczy, łącznie z pojazdem za pośrednictwem jednej transakcji.

Szukając profesjonalnego skupu aut i warto sprawdzić ofertę firmy Schrott Śląsk, która złomuje oraz skupuje samochody na obszarze miasta Gliwice, a i również pobliskich miejscowości takich jak Knurów, Ruda Śląska czy Zabrze.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Szrotowy

    W Gliwicach jest kilka firm złomujące pojazdy, warto wcześniej przedzwonić i zapytać o ceny, bo potrafią się one znacznie różnić.

  • mast

    Wg mnie są jedynie dwa dobre auto złomy- ten na Jaskółczej i drugi na Liliowej

  • Robertx

    Dobrze zdecydować się na złomowanie starego auta, po co niepotrzebnie płacić OC. Zwłaszcza przy aktualnych cenach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.