Wiadomości z Gliwic

Aplikacja E-toll zamiast korków, kolejek, nerwów i szlabanów. Zmiany na A4 w Gliwicach

  • Dodano: 2021-11-18 07:30, aktualizacja: 2021-11-18 08:47

Za kilkanaście dni przy wjeździe na autostradę A4 z Gliwic do Wrocławia nie trzeba już będzie zatrzymywać się na bramkach. Szlabany znikną.

Nie oznacza to jednak, że przejazd autostradą będzie bezpłatny. Zmieni się za to sposób pobierania opłat. Podstawowym będzie system e-toll, który funkcjonuje już od kilku tygodni.
 

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!


Od 1 grudnia za przejazd będzie można również zapłacić tak zwanym biletem autostradowym – e-biletem. I do tego też posłuży aplikacja „E-bilet E-toll”. Bardzo prosto, ponieważ będzie można podać tylko i wyłącznie numer rejestracyjny pojazdu, datę przejazdu i odcinek tego przejazdu – mówi Grażyna Kmiecik, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.


I lepiej o tym pamiętać. Jeśli po przejechaniu bramek zatrzyma nas policja, dostaniemy mandat w wysokości 500 zł. Kierowcy muszą również zwrócić uwagę na zmiany w oznakowaniu drogowym.

Obecnie frezujemy istniejące oznakowanie poziome, tak aby dostosować je do nowych warunków. Docelowo w pierwszym etapie na autostradzie na punkcie poboru opłat w Żernicy będą dostępne po cztery pasy ruchu w każdym kierunku – mówi Marek Prusak, GDDKiA w Katowicach.

Osoby, które wykupią bilet na przejazd, ale z niego z jakichś powodów nie skorzystają, będą mogły otrzymać zwrot pieniędzy.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.