Wiadomości z Gliwic

Biało-Czerwoni lepsi od Bośni i Hercegowiny!

  • Dodano: 2023-08-16 08:00, aktualizacja: 2023-08-16 08:22

Za Polakami drugie zwycięstwo podczas turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, odbywającego się w PreZero Arenie Gliwice. 14 sierpnia, w swoim drugim spotkaniu, reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę – z zawodnikami klubów NBA w składzie! – 85:76.

Mocne uderzenie w pierwszej połowie 

Biało-Czerwoni rozpoczęli od mocnego uderzenia i trójek Michała Sokołowskiego oraz Jarosława Zyskowskiego. Rywale odpowiedzieli na to błyskawicznie serią 0:7, ale ich dobra gra nie trwała długo. Późniejsze kolejne rzuty z dystansu sprawiały jednak, że Polacy ponownie byli na prowadzeniu. Następnie po rzutach wolnych Jakuba Garbacza różnica wynosiła sześć punktów. Ostatecznie dzięki trójce Mateusza Ponitki po 10 minutach było aż 19:27. Na początku drugiej kwarty kolejne zagrania Sokołowskiego oznaczały nawet 13 punktów przewagi zespołu trenera Igora Milicicia. Pojedyncze akcje Dzanana Musy i Edina Aticia lekko poprawiały sytuację gości, ale chwilową niemoc kadry przerwał Ponitka. Później aktywny Sokołowski dawał jeszcze więcej spokoju Biało-Czerwonym. Po dobitce Mateusza Ponitki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:37!

Zacięta walka aż do końca 

Zespół trenera Aziza Bekira nie poddawał się w kolejnej części meczu, a zagrania Jusufa Nurkicia oraz Aleksandara Lazicia poprawiały ich sytuację. Po akcji Miralema Halilovicia zbliżyli się na tylko trzy punkty. Trener Milicić poprosił o przerwę, a Polacy zaczęli grać zdecydowanie lepiej – świetny był Jarosław Zyskowski, a przewagi wzrosła do 12 punktów. Dzięki trójce Andrzeja Pluty po 30 minutach było 55:70. Dzięki kolejnym rzutom z dystansu Ponitki i Zyskowskiego na początku czwartej kwarty przewaga wynosiła już 21 punktów! Kadra kontrolowała wydarzenia na parkiecie, grała twardo w obronie i wymuszała błędy przeciwników. Bośnia i Hercegowina nie była w stanie realnie odrobić strat, mimo że do końca o to walczyła. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 85:76.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również