Wiadomości z Gliwic

Dwie gminy w powiecie gliwickim walczą o wygranie Podwórka NIVEA

  • Dodano: 2021-06-10 11:30, aktualizacja: 2021-06-10 15:01

Do 15 lipca można głosować na lokalizacje, które mają wygrać Podwórko NIVEA. W całej Polsce w tym roku powstanie ich 20, a być może dwa z nich będą w powiecie gliwickim. Każde podwórko warte jest 250 tysięcy złotych.

NIVEA już po raz 7. wybuduje podwórka dla dzieci w całej Polsce

Zgłoszone do akcji lokalizacje walczą o głosy internautów, od których zależy, gdzie podwórka zostaną wybudowane. Pierwsze 5 lokalizacji zostało wybrane w pierwszym etapie konkursu przez jury, które oceniało nadesłane wcześniej prace konkursowe.

Internauci wskażą 15 wygranych lokalizacji

Na stronie www.podworko.nivea.pl odbywa się głosowanie, w którym liczy się głos każdego internauty. Podwórko wygra pierwsza piątka lokalizacji mająca największą liczbę głosów z każdej z 3 kategorii, które podzielone są w zależności od liczby mieszkańców danego miasta: do 20 tys. mieszkańców, od 20 tys. do 60 tys. mieszkańców i powyżej 60 tys. mieszkańców. Gmina Rudziniec - Sołectwo Kleszczów oraz Sośnicowice kwalifikują się do kategorii poniżej 20 tys. mieszkańców. Łącznie w drodze głosowania w całej Polsce przyznane zostanie 15 Podwórek NIVEA.

W powiecie gliwickim do konkursu zgłoszono dwie lokalizacje

W naszym powiecie w konkursie biorą udział dwie gminy:

  • Gmina Rudziniec-Sołectwo Kleszczów, Kleszczów, Brzozowa działka 187/31 (miejsce 38.)
  • Urząd Miejski w Sośnicowicach, Trachy, ul. Raciborska 31 (miejsce 131.)

Na ten moment żadna z gmin nie kwalifikuje się na wygraną, jednak ostateczny wynik może różnić się od aktualnego. Głosowanie wciąż trwa i do 15 lipca obie gminy mają szansę na wygraną. Jeśli znajdą się w pierwszej piątce wygrają Podwórko NIVEA.

Zasady głosowania

Głosowanie trwa od 24 maja 2021 r. Chcąc oddać głos w konkursie, trzeba założyć konto lub zalogować się na stronie www.podworko.nivea.pl, a następnie wybrać lokalizację, którą chcemy wesprzeć i kliknąć „Głosuj”. Każdy może oddać swój głos raz na dzień, a głosować można codziennie, aż do 15 lipca.

Aby zagłosować na lokalizacje z naszego powiatu, należy wejść TUTAJ.

Czym jest podwórko NIVEA?

Jak przekazują organizatorzy konkursu, podwórko NIVEA to jedyne w swoim rodzaju miejsce, każde o rynkowej wartości 250 tys. zł., które dzięki nowoczesnym sprzętom zachęca dzieci do spędzania czasu razem!

Atrakcje, w które zostanie wyposażone każde podwórko to: wesoła huśtawka, trampolina, kubik do wspinaczki, piaskownica z torem do gry w kapsle, karuzela integracyjna, zjeżdżalnia, planetarium, urządzenie do balansowania, huśtawka ważka, tablice z grami i tuby.

Firma NIVEA od 20 lat angażuje się w akcje społeczne, a do tej pory wybudowała już 160 podwórek dla dzieci w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.