Wiadomości z Gliwic

Dziś i jutro działania drogówki w rejonie przejść

  • Dodano: 2022-02-17 07:00, aktualizacja: 2022-02-16 23:14

Gliwiccy policjanci przeprowadzą dziś działania w rejonie przejść dla pieszych, na których dochodzi do największej liczby wypadków.

Kontrola

Funkcjonariusze skorzystają z różnych środków technicznych. Tak kierujący, jak i piesi, którzy naruszą przepisy, zostaną rozliczeni.

Przypomina się: kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu lub na nie wchodzącej.

Nowe regulacje nie zwolniły pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia na jezdnię i przechodzenia przez nią czy korzystania z tzw. pasów. W dalszym ciągu zabrania się wchodzenia na ulicę bezpośrednio przed jadący pojazd – dotyczy to również oznakowanych przejść!

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest wprowadzony ustawowo zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię czy torowisko, w tym podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu.

Dziś policjanci w całym kraju będą bacznie obserwować przejścia, korzystając ze specjalnych pojazdów monitorujących, a nawet dronów.

Celem tego typu działań jest utrwalenie wśród uczestników ruchu drogowego przekonania, że przepisów należy przestrzegać nie z powodu mandatu, ale bezpieczeństwa swojego i innych ludzi.

Dziś i jutro działania drogówki w rejonie przejść / fot. KMP Gliwice

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tomasz

    Mam nadzieję że będą wlepiać słone mandaty pieszym którzy nie zatrzymają się przed przejściem dla pieszych upewniając się że wchodzą bezpiecznie na pasy !!!

  • Tata Tomaszka

    Jak nie było internetu, tylko rodzina wiedziała żeś [...]. Tomcio [...]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również