Wiadomości z Gliwic

Fantastyczny wrzesień w Willi Caro - zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych

  • Dodano: 2022-09-07 06:30, aktualizacja: 2022-09-06 18:45

Powroty do szkoły mogą być fantastyczne! Zwłaszcza, że przed nami ostatni miesiąc trwania wystawy "Wojciech Siudmak. Uniwersum" w Willi Caro. Jest więc okazja, aby bliżej przyjrzeli się jej również młodsi odbiorcy.

Wrzesień w Willi Caro

Muzeum w Gliwicach zaprasza nauczycieli, grupy przedszkolne oraz szkolne na zajęcia edukacyjne "Surrealizm, hiperrealizm, klasyczny warsztat. Fantastyczny świat Wojciecha Siudmaka” połączone ze zwiedzaniem ekspozycji.

Wojciech Siudmak aktualnie jest jednym z najbardziej znanych polskich malarzy na świecie. Wypracował swój własny, rozpoznawalny styl. On sam wspomina, że jego artystyczną wyobraźnię w dzieciństwie ukształtowały powieści Juliusza Verne’a, reprodukcja rysunku Ingres’a umieszczona nad biurkiem ojca i odkryty w szafie wielki atlas anatomiczny. Dzisiaj to prace fizyków i astrofizyków, którzy poszerzają nasze widzenie Wszechświata, uważa za największą swoją fascynację. O tym, którzy z dawnych mistrzów malarstwa inspirowali go najbardziej, o sile marzeń i wyobraźni oraz najnowszej ekranizacji "Diuny”, opowiemy podczas naszych lekcji, połączonych ze zwiedzaniem wystawy. Niech moc będzie z nami!

Zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych, ich treść jest modyfikowana w zależności od wieku uczestników. Odbywają się w Willi Caro od wtorku do piątku o godz. 9.00 i 11.00. Koszt: 1 zł od grupy. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem: 783 560 006.

  • Zajęcia realizowane od wtorku do piątku, godz. 9.00 i 11.00
  • Koszt udziału w zajęciach stacjonarnych – 1 zł od grupy
  • Zapisy pod nr. tel.: 783 560 006
  • Prowadzenie: Marta Witoń, historyk sztuki
  • Organizator: Muzeum w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również