Wiadomości z Gliwic

Gliwice: Część szpitala miejskiego jako zakaźny. Tylko dla pacjentów z koronawirusem

  • Dodano: 2020-04-09 06:45, aktualizacja: 2020-04-09 07:01

Metropolia dała 10 mln zł na szpitale w gminach należących do GZM. Dzisiaj na specjalnej sesji zgromadzenia, która odbyła się na odległość, przegłosowano wsparcie finansowe na walkę z koronawirusem.

Część z tych 10 milionów trafi do Gliwic. Teraz pieniądze przydadzą się być może nawet bardziej niż wcześniej, bo jeden z budynków miejskiego szpitala będzie w całości przyjmował pacjentów, u których zostanie stwierdzony groźny wirus.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Na oddziałach ogólnych, internistka chirurgia ortopedia zdarzają się coraz częściej pacjenci dodatni z koronawirusem. Tam objawy są różne. Mamy odmowy przyjęcia tych pacjentów, m.in. z Tychów, musimy sobie radzić sami – mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Przygotowania do otwarcia placówki przystosowanej do warunków epidemii trwają. Do końca tygodnia wszystko powinno być gotowe na przyjęcie 80 zakażonych pacjentów.

Budynek, który jest przy ul. Zygmunta Starego został wyznaczony na taki szpital zakaźny, który przejmie rolę szpitala zakaźnego w miarę postępowania epidemii. Tam jest przygotowywanych 80 łóżek. Te prace są już w zasadzie na ukończeniu. Ze szpitala wyprowadzono nocną i świąteczną opiekę medyczną oraz przychodni e tak żeby nic nie kolidowało z potrzebami i obostrzeniami, jakie dotyczą szpitali zakaźnych – mówi Łukasz Oryszczak, UM Gliwice.

Przygotowania do otwarcia placówki przystosowanej do warunków epidemii trwają. Do końca tygodnia wszystko powinno być gotowe na przyjęcie 80 zakażonych pacjentów

Przygotowania do otwarcia placówki przystosowanej do warunków epidemii trwają. Do końca tygodnia wszystko powinno być gotowe na przyjęcie 80 zakażonych pacjentów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również