Wiadomości z Gliwic

Gliwice gospodarzem Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych

 • Dodano: 2022-11-22 06:30, aktualizacja: 2022-11-21 19:13

Na emocje najwyższych, ale i najszybszych lotów mogą liczyć goście Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych F9U 2022. Najlepsi zawodnicy z kraju zawalczą w Arenie Gliwice o miejsce w Kadrze Narodowej, która będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych w 2023 roku.

Oprócz spektakularnego widowiska nie zabraknie też spotkań z zawodowymi pilotami, instruktorami oraz zawodowcami korzystającymi z dronów podczas różnego rodzaju misji. Wstęp bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona!

Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych FPV 2022 organizowane przez World Drone Pilots Organization odbędą się w piątek, 25 listopada, w hali Arena Gliwice przy ul. Akademickiej 50 (wejście C). Impreza będzie towarzyszyła IV Śląskim Dniom Lotnictwa i Dronów, których organizatorem jest Śląski Klaster Lotniczy.

Podczas mistrzostw najlepsi zawodnicy z kraju zmierzą się w konkurencjach polegających na jak najszybszym pokonaniu dronem wyznaczonej trasy. Każdy z operatorów zostanie wyposażony w kontroler do sterowania sprzętem oraz specjalne gogle pokazujące obraz z zamieszczonej na nim kamery.

Emocjonującym wyścigom dronów FPV, pędzących z prędkością ponad 150 km/h, towarzyszyć będą komentarze duetu profesjonalnych spikerów, którzy wprowadzą widzów w tajniki lotów, objaśnią zasady rywalizacji oraz zaprezentują sylwetki poszczególnych zawodników.

W programie:

 • 09:00 – Rozpoczęcie konferencji Śląskich Dni Lotnictwa i Dronów (zapisy na stronie aerosilesia.eu).
 • 11:00–11:30 – Otwarcie bram, uruchomienie strefy edukacji, symulator drona, otwarcie stoisk partnerów, prezentacje dronów.
 • 11:30–12:00 – Rejestracja zawodników, sprawdzenie systemu failsafe (trybu awaryjnego w przypadku utraty sygnału lub połączenia z dronem), briefing.
 • 12:00–12:30 – Start sesji treningowej uczestników Mistrzostw Polski w kategorii F9U.
 • 12:30–14:30 – Sesja kwalifikacyjna Mistrzostw Polski.
 • 14:30–15:00 – Przerwa, wywiady z zawodnikami.
 • 15:00–17:00 – Sesja eliminacyjna Mistrzostw Polski.
 • 17:00–18:00 – Zakończenie konferencji, rozpoczęcie wyścigów półfinałowych.
 • 18:00–18:30 – Finał Mistrzostw Polski, dekoracja zwycięzców.
 • 19:00 – Zakończenie zawodów.

Gliwice nie pierwszy raz wcielą się w rolę gospodarza wyścigów dronów. Pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski 2022 odbyły się właśnie w naszym mieście. 5 czerwca na terenie dawnej Cechowni, na specjalnie zbudowanym torze wyścigowym rywalizowało ze sobą 23 zawodników z całego kraju. Jak twierdzą organizatorzy – było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, która – jak dodają – jest jednym z liderów popularyzacji technologii dronowych oraz ich komercyjnego użytku. Możemy pochwalić się też kilkoma doskonałymi zawodnikami, którzy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. 

Wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Partnerami imprezy są: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Śląski Klaster Lotniczy, Aeroklub Polski, Team Failsafe oraz portale: drones24.info, dron.edu.pl i dronpol.com.

Gliwice gospodarzem Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również