Wiadomości z Gliwic

Gliwicka pięściarka z brązem na międzynarodowym turnieju!

  • Dodano: 2023-06-09 07:00, aktualizacja: 2023-06-08 22:51

Anna Olczak – zawodniczka GUKS Carbo Gliwice zajęła trzecie miejsce na 37. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Feliksa Stamma.

Wielki sukces mieszkanki Gliwic

Jedna z największych imprez w dyscyplinie boksu olimpijskiego w Europie, poświęcona pamięci wybitnego polskiego trenera boksu, została rozegrana 20–26 maja w Pułtusku.

Tegoroczna edycja turnieju była o tyle wyjątkowa, że mogli wziąć w niej udział także zawodnicy na co dzień walczący na zawodowych ringach, co jeszcze bardziej podniosło poziom rywalizacji. Oprócz czołówki polskich pięściarzy i pięściarek w zawodach wystartowali także reprezentanci z tak odległych krajów jak Stany Zjednoczone czy Australia.

Podczas turnieju barwy GUKS Carbo reprezentowała Ania Olczak – brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Polski Seniorów, a od niedawna także mieszkanka Gliwic. W półfinale zawodniczka skrzyżowała rękawice z Australijką – Monique Suraci, która trzy lata temu zdobyła tytuł mistrzyni świata, a na swoim koncie ma 19 walk stoczonych na zawodowych ringach. Nie była więc łatwą przeciwniczką dla gliwiczanki. Po trzech walecznych rundach Olczak musiała więc uznać zwycięstwo Suraci, która w finale zawodów pokonała także reprezentującą Francję Moulal Romane.

– Bardzo się cieszymy, że naszej zawodniczce znów udało się wystąpić na tak prestiżowym turnieju. W przeszłości walczyli tam najlepsi bokserzy i pięściarki – także z naszego klubu. Ania trafiła na bardzo dobrą zawodniczkę. Biła się dzielnie, jak równy z równym, ale Australijka była tego dnia lepsza – mówi Henryk Wilk, wiceprezes klubu GUKS Carbo.

Gliwicka pięściarka z brązem na międzynarodowym turnieju! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również