Wiadomości z Gliwic

Gliwicki spacer do przeszłości za nami. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-07-05 09:45

Jakie gliwickie akcenty możemy odnaleźć w biografiach Johna Baildona, Oscara Troplowitza, Edith Stein, Zofii Rydet, Tadeusza Różewicza, Wojciecha Pszoniaka czy Adama Zagajewskiego?

Historyczny Spacer w Gliwicach za nami

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznali uczestnicy wyjątkowego spaceru "Goście, Goście... w Gliwicach", zorganizowanego w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, którzy śladami znanych postaci odbyli niesamowitą podróż do przeszłości. 

Okazją do poznania postaci, które zetknęły się z naszym miastem lub związały się z nim na dłużej i odwiedzenia związanych z nimi miejsc, był udział w jednym z czterech wyjątkowych spacerów historycznych, które w sobotę, 1 lipca – o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00 – wyruszyły sprzed kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Ignacego Daszyńskiego 2.

Atrakcje podczas spaceru w Gliwicach

Oprócz zaskakujących ciekawostek i spotkań z historycznymi postaciami na trasie spaceru, na gości imprezy czekały także dodatkowe atrakcje. Jedną z nich było monidło z archiwalną fotografią, zlokalizowane na gliwickim Rynku. To właśnie tam, przed Stacją Artystyczną Rynek, uczestnicy zabawy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wziąć udział w warsztatach kolażu inspirowanych historią Gliwic.

Organizatorami wydarzenia, współfinansowanego ze środków z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, było Centrum Kultury Victoria i Miasto Gliwice.

Gliwicki spacer do przeszłości za nami. Zobacz, co się działo! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również