Wiadomości z Gliwic

Hanna Szczurowska podwójną mistrzynią Śląska młodziczek w szpadzie!

• Dodano: 2024-05-02 14:30

Dwa złote i jeden brązowy medal wywalczyli reprezentanci Sekcji Szermierczej Piasta Gliwice na Mistrzostwach Śląska Młodzików w szpadzie chłopców i dziewcząt. Hanna Szczurowska została podwójną mistrzynią Śląska – indywidualnie i drużynowo w składzie z Amelią Kowalik, Zuzanną Nogaj i Marią Szydłowską. Indywidualny brąz wywalczył natomiast Tytus Kurowski. Brawo!

Faworytki turnieju

Zawody zostały rozegrane w weekend, 27–28 kwietnia, w Katowicach. W sobotę rywalizowali chłopcy, a w niedzielę dziewczęta. Szpadzistki Piasta były faworytkami turnieju i nie zawiodły.

W fazie indywidualnej najlepsza okazała się Hanna Szczurowska. W ćwierćfinale gliwiczanka pokonała 12:5 swoją klubową koleżankę, Marysię Szydłowską. Następnie w półfinale nie dała żadnych szans Lilianie Niedobeckiej z klubu RMKS Rybnik, wygrywając 12:2. W decydującej walce o mistrzostwo Śląska ostatecznie pokonała Magdalenę Budnik z klubu UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, kończąc pojedynek z wynikiem 12:7 i złotym medalem. Poza podium – na 8. i 9. lokacie – uplasowały się odpowiednio Maria Szydłowska i Zuzanna Nogaj.

Konkurencja Żeńska

Żeńska reprezentacja Piasta równie dobrze poradziła sobie w konkurencji drużynowej. Prowadzone przez Wojciecha Kozioła Piastunki w pierwszym meczu pokonały Górniczki z Radlina 36:20. Następnie w zaciętym pojedynku półfinałowym zwyciężyły z gliwickimi Muszkieterkami 36:29. W finale zmierzyły się natomiast z ekipą RMKS Rybnik, z którą ostatecznie wygrały 36:32, zdobywając złote medale.

Tytus Kurowski najlepszy spośród chłopców

Spośród chłopców indywidualnie najlepszy okazał się Tytus Kurowski, który w tym sezonie już kilka razy stawał na najwyższym stopniu podium. Choć na co dzień gliwiczanin walczy w młodszej kategorii i nie był zdecydowanym faworytem, to zakończył turniej na trzecim stopniu podium, a walkę o miejsce w ścisłym finale przegrał różnicą zaledwie 3 punktów.

Męska drużyna Piasta tym razem uplasowała się na 7. miejscu.