Wiadomości z Gliwic

Jadłodzielnia w Parku Handlowym Arena

  • Dodano: 2022-02-18 06:30, aktualizacja: 2022-02-17 20:45

Nowa Jadłodzielnia – punkt wymiany żywności, właśnie stanęła w Parku Handlowym Arena w Gliwicach. Jest to wspólna akcja centrum handlowego oraz inicjatywy Foodsharing Śląsk! 

W czwartek 17 lutego 2022 r. obok wejścia głównego do Parku Handlowego Arena stanęła Jadłodzielnia – specjalnie oznakowana lodówka, której ideą jest wymiana żywności. Każdy, kto będzie chciał podzielić się nadmiarem żywności, może ją przynieść i zostawić. W lodówce mogą znaleźć się gotowe produkty oraz owoce, warzywa, pieczywo itp., jak również własnoręcznie przyrządzone dania w słoikach lub pojemnikach, opisane nazwą potrawy oraz datą przygotowania. Z lodówki może skorzystać każdy, kto ma na to ochotę. Punkt jest łatwo dostępny dla wszystkich chętnych przez 24 godziny na dobę. 

Jadłodzielnia w Arenie została sfinansowana ze środków własnych, a opiekę nad nią sprawuje Foodsharing Śląsk – inicjatywa społeczna, której zasadą jest „zamiast wyrzucać, przekaż jedzenie tam, gdzie będzie z niego pożytek”. Centrum handlowe będzie promować ideę dzielenia się nadwyżkami jedzenia we wszystkich swoich kanałach komunikacyjnych. 

„Od blisko dwóch lat prowadzimy działania edukacyjno-pomocowe w ramach naszego programu „Arena pomaga”, które adresujemy do społeczności lokalnej. Za pomocą Jadłodzielni pragniemy zwrócić uwagę na problem marnowania oraz wyrzucania żywności i tym samym zachęcać do efektywnego spożytkowania nadmiaru jedzenia – podzielenia się z tymi, którzy mają na nie ochotę. W Jadłodzielni można zostawić i częstować się jedzeniem bez przeszkód. Pamiętajmy, że akcja ma również wymiar pomocowy. Wielu naszych klientów – zwłaszcza seniorów – prowadzi jednoosobowe gospodarstwa i skorzystanie z pozostawionych dań może być doskonałą okazją optymalizacji codziennego budżetu.  Mam nadzieję, że zamiast marnować, będziemy się dzielić.” – komentuje Anna Kowalska, dyrektor Parku Handlowego Arena w Gliwicach.  

Przypomina się, że całe centrum pracuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pandemicznego. Na terenie Areny obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do sklepów lub zakupy w jednorazowych rękawiczkach, dystans społeczny, a także limit klientów w poszczególnych sklepach. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo prosi się o stosowanie się do powyższych zasad. 

Jadłodzielnia w Parku Handlowym Arena / fot. Arena

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.