Wiadomości z Gliwic

Kilka słów o poezji. Spotkanie autorskie z Ewą Lipską

  • Dodano: 2024-03-20 14:15, aktualizacja: 2024-03-22 09:27

W czwartek, 21 marca, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach odwiedzi Ewa Lipska. To wyjątkowa data, bo właśnie wtedy obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji.

Mistrzyni słowa w gliwickiej bibliotece

Kiedy, jak nie w tak szczególnym dniu, rozmawiać o poezji z mistrzynią słowa? Ewa Lipska jest poetką i felietonistką. W latach 1970–1980 była redaktorką działu poezji Wydawnictwa Literackiego, a w latach 1991–1997 wicedyrektorką i dyrektorką Instytutu Polskiego w Wiedniu. Członkini PEN Clubu oraz Polskiej Akademii Umiejętności. W jej dorobku znajduje się wiele tomów poetyckich, tom prozy oraz zbiór „Boli tylko, gdy się śmiej까 Listy i rozmowy”. Lipska jest także laureatką wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, PEN Clubu, Nagrody Literackiej „Gdynia” czy nagrody poetyckiej Silesius. W 2021 roku otrzymała tytuł Wielkiego Ambasadora Polszczyzny.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17), a poprowadzi je Krzysztof Siwczyk – gliwicki poeta i eseista. Organizator zapewnia pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną. Wstęp wolny.

Kilka słów o poezji. Spotkanie autorskie z Ewą Lipską

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również