Wiadomości z Gliwic

Lato w Gliwicach. Propozycje atrakcji na lipiec

  • Dodano: 2023-06-23 07:30, aktualizacja: 2023-06-25 21:32

Przed nami dwa miesiące beztroski, spokoju i zasłużonego odpoczynku! Aby całkowicie się nie rozleniwić, mamy dla Was garść ciekawych propozycji na aktywne spędzenie lata w Gliwicach. Sporo będzie się działo! Wybierzcie coś dla siebie na pierwszy miesiąc wakacji.

LABA z Victorią

CK Victoria przygotowało dla gliwiczan wiele darmowych i fantastycznych wydarzeń. Ma być wesoło i twórczo. W każdą sobotę lipca w parku Chopina spotkamy Uliczników (artystów teatrów ulicznych), którzy zabiorą najmłodszych do świata wyobraźni, baśni, spektaklu. Tegoroczną nowością Victorii są Kreatywne podwórka, czyli sobotnie warsztaty i zabawy w dzielnicach Gliwic (godz. 11.00-14.00). Do wakacyjnej oferty trafiła też LABA. Laboratorium Aktywności Bardzo Artystycznych to warsztaty, których celem jest rozwijanie pasji i talentów. W planie są zajęcia teatralne, ruchowo-taneczne, muzyczne, sportowe, rękodzielnicze. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ckvictoria.pl.

Letnie Kino Plenerowe dla dzieci

W każdą niedzielę wakacji po Gliwicach krążyć będzie Letnie Kino Plenerowe. Seanse będą rozpoczynać się o godz. 18.00, wstęp wolny. Harmonogram: 

  • 2 lipca, plac Grunwaldzki, „W 80 dni dookoła świata” 
  • 9 lipca, stadion Piasta Gliwice, „Wilk na 100%” 
  • 16 lipca, boisko w Wilczym Gardle (ul. Niezapominajki), „Potworna rodzinka 2” 
  • 23 lipca, Ośrodek Wypoczynkowy w Czechowicach, „Mała wielka stopa 2” 
  • 30 lipca, skwer przy basenie „Neptun” w Sośnicy, „Wyrolowani”.

Wakacje na sportowo z MZUK-iem

Miejski Zarząd Usług Komunalnych jak co roku zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia sportowe. W lipcu zaplanowano Piłkarskie Lato (24-28 lipca oraz 31 lipca-4 sierpnia),  Koszykarskie Lato (3-7 lipca), Lekkoatletyczne Lato (17-21 lipca) oraz Tenisowe Lato (10-14 lipca). Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.mzuk.gliwice.pl.

Wakacje z Muzeum

Szykują się warsztaty i zajęcia w Willi Caro i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. Uczestnicy zajęć odwiedzą baśniowe pałace górnośląskich przemysłowców, a dzięki dziełom Giovanniego Battisty Piranesiego trafią też do XVIII-wiecznego Rzymu. Gotowi na przygodę? Zajęcia będą prowadzone od wtorku do piątku. Terminy: 27 czerwca – 14 lipca w Willi Caro oraz 11 – 28 lipca w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. Koszt udziału w zajęciach stacjonarnych wynosi 1 zł od grupy. Zapisy prowadzone są pod nr. tel.: 783-560-006 (Willa Caro) oraz 665-280-021 (Oddział Odlewnictwa Artystycznego). Więcej na muzeum.gliwice.pl.

Coolturalnie z GTW

Stowarzyszenie GTW zaprasza na COOLturalne Wakacje 2023 w Stacji Artystycznej Rynek. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat. Będą eksperymenty, zagadki, szyfry, quizy, wycieczki do miejsc i ludzi, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Będzie też twórczo i kreatywnie. Zapisy: tel. 504-676-972; e-mail: zapisysar@gmail.com. Więcej na gtwgliwice.pl.

Nie ma nudy z biblioteką

Dla najmłodszych gliwiczan spędzających wakacje w Gliwicach Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała liczne zajęcia, animacje, kreatywne spotkania oraz warsztaty Wakacyjnej Fabryki Aktywności. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny, ale na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy. Wiecej na biblioteka.gliwice.pl.

Warsztaty teatralne

Turnusy teatralne, warsztaty musicalowe, zwiedzanie teatru – dla dzieci spędzających lato w mieście gliwicki teatr przygotował kilka ciekawych propozycji.

– Jak co roku mamy w ofercie atrakcyjne zajęcia wakacyjne. Stawiamy na dobrą zabawę w ruchu, budowanie relacji zimnymi i rozwój indywidualnych talentów. To nie tylko szansa na twórczy rozwój najmłodszych, ale też pomoc w organizacji czasu wolnego dla rodziców – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

W lipcu aktor Kornel Sadowski poprowadzi dla dzieci dwa turnusy tygodniowych warsztatów aktorskich. W ostatnim dniu zajęć zaplanowano minipokaz. Turnus 3–7 lipca przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7–10 lat, a w terminie od 10 do 14 lipca pracować będzie grupa 11–14-latków. Teatr przygotował także propozycję dla organizatorów półkolonii. W wybranych terminach aktorzy poprowadzą warsztaty aktorskie, a także oprowadzą dzieci po teatralnych zakamarkach. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

Lato w Gliwicach. Propozycje na lipiec / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również