Wiadomości z Gliwic

Zakończyła się druga edycja cyklu "Kierunek Dzielnice" w Gliwicach

  • Dodano: 2023-06-23 07:15, aktualizacja: 2023-06-23 07:31

Zakończyła się druga edycja cyklu "Kierunek Dzielnice".

Podczas ostatnich trzech miesięcy prezydent Gliwic Adam Neumann spotykał się z mieszkańcami wszystkich gliwickich dzielnic. To bardzo ważne spotkania. Umożliwiają bardziej szczegółowe omówienie ważnych dla mieszkańców spraw i poznanie różnych punktów widzenia i opinii w bezpośredniej rozmowie. Nic nie zastąpi takiej formy dialogu.

W spotkaniach z cyklu "Kierunek Dzielnice" wzięło udział kilkaset osób

Podczas 9 spotkań dla mieszkańców wszystkich 21 dzielnic padło wiele pytań, odpowiedzi, interesujących propozycji zmian i rozwiązań dotyczących funkcjonowania miasta.

Kwestie, które najbardziej nurtowały mieszkańców, to przede wszystkim te związane z bezpieczeństwem, m.in. rozbudową monitoringu i ograniczeniem prędkości na niektórych ulicach, a także zwiększeniem liczby miejsc parkingowych, poprawą infrastruktury drogowej, pielęgnacją zieleni, zmianami na starówce, budową szpitala oraz możliwościami rozbudowy dróg i tras rowerowych. Uczestnicy chętnie wyrażali swoje zadowolenie z życia w Gliwicach i zastosowania wielu przyjaznych na co dzień rozwiązań.

Dialog z mieszkańcami w Gliwicach

Spotkania prezydenta Gliwic z mieszkańcami to ważny element dialogu społecznego i zacieśnienia współpracy pomiędzy gliwiczanami a władzami miasta. Przede wszystkim jednak jest to okazja, by omówić wiele ważnych dla mieszkańców problemów i w bezpośredniej rozmowie z prezydentem wyrazić swoją opinię o mieście, jego rozwoju, zachodzących w nim zmianach.

W spotkaniach prezydentowi Gliwic towarzyszył jego zastępca Mariusz Śpiewok, Anna Gilner, dyrektorka Zarządu Dróg Miejskich i Justyna Małek, szefowa Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

– Dziękuję wszystkim aktywnym gliwiczanom za udział w spotkaniach. Dziękuję za chęć rozmowy, za poświęcony czas, za próbę podjęcia pracy nad naszym wspólnym dobrem, jakim są Gliwice. Te spotkania są ważne dla nas wszystkich. Pokazują problemy mieszkańców konkretnych dzielnic miasta często z zupełnie innej, nieznanej nam strony. Na podstawie bezpośrednich rozmów z gliwiczanami staramy się korygować nasze plany i działania po to, aby nam wszystkim żyło się w Gliwicach jeszcze lepiej. Pamiętajmy, że razem tworzymy to miasto – podsumowuje prezydent Gliwic Adam Neumann.

Zakończyła się druga edycja cyklu "Kierunek Dzielnice" w Gliwicach / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również