Wiadomości z Gliwic

Masz niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny? Trwa zbiórka elektrośmieci

  • Dodano: 2023-07-14 08:00, aktualizacja: 2023-07-14 08:19

Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj zużytego lub zepsutego sprzętu. Trwają zbiórki elektrośmieci 2023. Będą prowadzone sukcesywnie przez cały rok we wszystkich gliwickich dzielnicach. 

Specjalny punkt dla elektroodpadów 

Zepsute lub przestarzałe pralki, telewizory, elektroniczne urządzenia i gadżety, zużyty sprzęt oświetleniowy – to nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199 albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w wybrane soboty będzie stał zaparkowany w kolejnych gliwickich dzielnicach. Sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Tegoroczne zbiórki elektrośmieci przeprowadzi firma Remondis Gliwice sp. z o.o.

Harmonogram zbiórki 

W sobotę 15 lipca elektrośmieci będzie można oddać:
• godz. 10.00–12.00 – Wojska Polskiego, ul. Ordona (parking samochodowy)
• godz. 12.30–14.30 – Ligota Zabrska, ul. Pocztowa (przy szkole)

Organizator uczula, że należy dostarczać odpady na miejsce zbiórki w określonych w harmonogramie godzinach! Wcześniejsze składowanie elektroodpadów jest zabronione! Odpady będą przyjmowane wyłącznie w obecności pracowników firmy odbierającej, tak aby nie dochodziło do zaśmiecania terenu, na którym zbiórka jest organizowana.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również