Wiadomości z Gliwic

Najzręczniejsza kelnerka w Gliwicach wybrana!

  • Dodano: 2023-06-14 07:15, aktualizacja: 2023-06-14 08:42

Praca w restauracji wymaga nie tylko ogromnej cierpliwości i dobrej pamięci, ale także doskonałej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Udowodnili to uczestnicy i uczestniczki I Biegu Kelnerów organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach.

Ubrani w kelnerskie stroje próbowali m.in. pokonać dystans około 0,5 km z wypełnioną po brzegi tacą – tak, by nie upuścić żadnego z umieszczonych na niej naczyń.

Tytuł najlepszej kelnerki w Gliwicach wywalczyła Marta Janiszewska

Nietypowy bieg odbył się w poniedziałek, 12 czerwca, na placu Rzeźniczym w Gliwicach. Imprezę, której celem było promowanie zawodu kelnera, docenienie jego pracy i propagowanie umiejętności zręcznościowych w środowisku kelnerskim, otworzył prezydent Gliwic, Adam Naumann, który objął wydarzenie patronatem.

O tytuł najlepszego kelnera w Gliwicach rywalizowało 29 zgłoszonych wcześniej uczestników. Wśród nich byli uczniowie i absolwenci szkół gastronomicznych i hotelarskich oraz pracownicy restauracji i hoteli z Gliwic i powiatu gliwickiego. Zwyciężczynią biegu została Marta Janiszewska z restauracji Szama. Na drugim miejscu podium stanął Paweł Jarzina z Minibrowaru Majer. Trzecie miejsce zajął uczeń CKZiU, Sławomir Andrzejewski. Ponadto każdy z uczestników biegu – niezależnie od wyniku – otrzymał pamiątkowy medal.

Oprócz sportowych, a raczej zręcznościowych kelnerskich popisów na gości imprezy czekały także występy taneczne uczniów oraz gastronomiczne specjały, m.in. autorskie ciastka szkoły – „Gliwusie”. Wkrótce będzie ich można spróbować także w nowym szkolnym barze „Gliwuś” przy ul. Kozielskiej 1. Zastąpi on bar sałatkowy „U Króla Stasia”, który żegna się z tzw. „okrąglaczkiem” przy ul. Dolnych Wałów 35. Z tej okazji na jego witrynie zawisły pamiątkowe zdjęcia z 13-letniej działalności lokalu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również