Wiadomości z Gliwic

Spotkanie Prezydenta Miasta z mieszkańcami Brzezinki i Starych Gliwic

  • Dodano: 2023-06-13 06:30, aktualizacja: 2023-06-12 21:38

Podczas przedostatniego w tym roku spotkania organizowanego w ramach cyklu "Kierunek Dzielnice", prezydent Gliwic Adam Neumann rozmawiał z mieszkańcami Brzezinki i Starych Gliwic. Podczas ponaddwugodzinnego spotkania mieszkańcy pytali o konkretne, ważne dla nich kwestie, był też czas na podsumowanie dotychczasowych działań podejmowanych przez władze miasta.

Cykl "Kierunek Dzielnice" to okazja, by omówić wiele ważnych dla mieszkańców problemów i wyrazić swoją opinię o mieście, jego rozwoju, zachodzących w nim zmianach w bezpośrednim dialogu z prezydentem miasta. Gliwiczanie chętnie się wypowiadają, a na spotkaniach przedstawiają nurtujące ich problemy, zadają pytania i chcą zgłębić interesujące ich kwestie.  Spotkanie z mieszkańcami Brzezinki i Starych Gliwic, które odbyło się 7 czerwca, było przedostatnim w tym roku. Rozpoczęło się prezentacją podsumowującą działania miasta, zgodnie z założeniami programu realizowanego podczas obecnej kadencji oraz przedstawieniem planów  na najbliższą przyszłość. Prezydent omówił planowane największe i najważniejsze inwestycje, które mają na celu poprawę infrastruktury, jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Tradycyjnie, omówiony został też Gliwicki Budżet Obywatelski oraz Gliwicka Inicjatywa Lokalna, z których mieszkańcy mogą korzystać, chcąc według własnego pomysłu poprawić jakość życia w swojej dzielnicy.

Co poruszano na spotkaniu?

Podczas spotkania w Starych Gliwicach rozmawiano m.in. o szansach na budowę szpitala, możliwości powstania domu kultury w Starych Gliwicach i miejsca spotkań seniorów. Prezydent wspomniał o planach rozbudowy biblioteki, która mogłaby pełnić szerszą rolę kulturalną, jak to ma miejsce w innych gliwickich filiach MBP. Mieszkańców interesowała też budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych oraz remont drogi i chodnika ulicy Rubinowej i Edisona.  Zwracano uwagę na kwestie dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa drogowego, a uciążliwością dla większości mieszkańców tego obszaru okazały się być korki tworzące się w obrębie strefy ekonomicznej, szukano więc pomysłów na ich rozładowanie. Pytano też o możliwość budowy przedszkola i powrotu usługi tzw. „złotej rączki”, która w poprzednich latach zapewniała seniorom pomoc w drobnych naprawach. 

Mieszkańcy docenili zmiany odnoszące się do jakości życia w Gliwicach oraz  kierunek rozwoju miasta.
W spotkaniu w Brzezince prezydentowi towarzyszyli: Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic, Anna Gliner – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich oraz Justyna Małek – dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również