Wiadomości z Gliwic

Nowe Horyzonty 30+

  • Dodano: 2020-10-01 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 19:46

Rusza kolejny projekt gliwickiego Technoparku dla osób bezrobotnych po 30 roku życia, zamieszkałych na terenie Gliwic, Knurowa, Pyskowic i Zabrza.

Celem projektu "Nowe Horyzonty – aktywizacja osób 30+" jest wzrost aktywności zawodowej osób pozostających bez pracy lub poprawa sytuacji zawodowej mieszkańców, którzy ukończyli 30 rok życia. Obecnie prowadzony jest nabór do 2 grup projektu.

Kto może wziąć udział?

Udział mogą wziąć osoby bezrobotne lub bierne zawodowo znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy (osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby długotrwale bezrobotne lub o niskich kwalifikacjach) oraz ubogie osoby pracujące, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych, pracujące w ramach umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Każdy z uczestników biorących udział w projekcie otrzyma stypendium szkoleniowe, bezpłatne wsparcie doradcy i pośrednika pracy, bezpłatne szkolenia z zakresu kompetencji miękkich i aktywnego poszukiwania pracy. Organizator zapewnia podniesienie kwalifikacji udział w kursie specjalistycznym oraz oferty pracy i płatne 3-miesięczne staże.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.technopark.gliwice.pl/nowehoryzonty. Kontakt: horyzonty@technopark.gliwice.pl; tel.: 607-363-258 lub 724-318-426.

Nowe Horyzonty 30+

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.