Wiadomości z Gliwic

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza: "Powitanie" – nawet dla tych, co jeszcze nie chodzą

  • Dodano: 2020-09-30 06:30, aktualizacja: 2020-09-29 09:48

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na kolejny spektakl - "Powitanie - nawet dla tych, co jeszcze nie chodzą".

To pytanie pada zawsze

Jak to, z takim maleństwem do teatru? Dokładnie tak. A w zasadzie im wcześniej tym lepiej. Już nawet sześciomiesięczne dzieci są świetnymi widzami teatralnymi. Oczywiście mowa tu o spektaklach przygotowanych specjalnie dla takich maluchów. 

Mamy 3 latka

Od trzech sezonów Teatr Miejski w Gliwicach prowadzi  i rozwija swoją Mikro Scenę, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. To tzw. spektakle inicjacyjne. Ich długość, tempo, ilość bodźców są odpowiednio dostosowane do percepcji Waszych pociech. 

Boom na teatr

Sceny "najnajowe",  jak je określamy,  są popularne od wielu już lat w całej Polsce i Europie i przyciągają dziesiątki i setki najmłodszych widzów. Rodzice maluchów bardzo świadomie sięgają po medium jakim jest teatr,  tym samym zapewniając swoim pociechom doskonały wstęp do odbioru muzyki, plastyki, działań ruchowym czy integracji społecznej z innymi dziećmi. 

Teatr jak czekoladka

Spektakl "Powitanie" przygotowany został właśnie jako pierwszy krok dzieci w stronę teatru. Krok niewielki (kroczek raczej) ale szalenie ważny. Jako główne zadanie podczas tworzenia spektaklu wzięto sobie zbudowanie ciepłej domowej atmosfery. Dzięki pozytywnym bodźcom płynącym ze sceny zarówno dziecko jak i rodzic budują w sobie poczucie bezpieczeństwa, odprężenia oraz ciekawości. 

Dzięki tak wywołanym emocjom zarówno w małych i dużych widzach, wyzwala się apetyt na więcej, na więcej teatru, jak po zjedzeniu najpyszniejszej czekoladki. 

Spektakl "Powitanie"

dla dzieci od 6 miesięcy do lat 3 i opiekunów
czas trwania: 35 minut. 
11 października (niedziela) o godz. 12.00 i 14.00 (liczba miejsc ograniczona)

Trailer spektaklu:

Więcej o twórcach spektaklu tutaj.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.