Wiadomości z Gliwic

Od czerwca zmiany w zakresie pomocy uchodźcom

  • Dodano: 2022-05-31 07:00, aktualizacja: 2022-05-30 21:23

Od 1 czerwca działania pomocowe dla przyjeżdżających do Gliwic Ukraińców będą prowadzone w otwartej niedawno Gliwickiej Przystani 35.

To miejsce, w którym uchodźcy znajdą kompleksowe wsparcie ze strony pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Dotychczasowy Miejski Punkt Pomocy Ukrainie przy ul. Jasnej będzie działał do 31 maja. Od 1 czerwca wsparcie będzie udzielane w Gliwickiej Przystani 35.

– Decyzję podjęto w związku ze stabilizacją liczby uchodźców na terenie Gliwic i koniecznością zmiany formuły realizowanego wsparcia: z działań informacyjnych na rzecz objęcia przebywających już na terenie miasta Ukraińców indywidualnym wsparciem specjalistów. Pracownicy gliwickiego OPS-u będą zajmować się między innymi zapewnieniem Ukraińcom noclegu, wspieraniem procesu integracji i usamodzielnienia uchodźców – mówi Marzena Połomska, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Poza możliwością bezpośredniego kontaktu w Gliwickiej Przystani 35 (ul. Warszawska 35a), od czerwca zostanie uruchomiona także specjalna infolinia.

  • Kontakt w języku ukraińskim: 514-149-611
  • Kontakt w języku polskim: 506-371-325

Oba numery są obsługiwane w poniedziałki od godz. 9.00 do 16.00, od wtorku do czwartku między godz. 9.00 a 14.30 i w piątki od godz. 9.00 do 13.00.

Pracownicy OPS-u w siedzibie głównej Ośrodka przy ul. Górnych Wałów 9 pomagają także w uzyskaniu wsparcia finansowego. Jednorazowe świadczenie pieniężne 300 zł, świadczenia rodzinne i z pomocy społecznej, a także stypendia szkolne – taką pomoc mogą otrzymać obywatele Ukrainy. Wizyty można umawiać poprzez formularz na stronie internetowej OPS-u.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również