Wiadomości z Gliwic

Ogrzewalnia jest gotowa

  • Dodano: 2021-01-05 06:30, aktualizacja: 2021-01-04 19:29

Zakończyły się prace przy budowie ogrzewalni u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej. Do dyspozycji osób zmagających się z bezdomnością jest 30 miejsc.

Nowoczesny modułowy budynek zastąpił zlikwidowaną po 18 latach ogrzewalnię przy ul. Składowej

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowym obiekcie do dyspozycji osób potrzebujących są m.in. wyposażone w krzesła dwa pomieszczenia pobytowe, w tym jedno o powierzchni ponad 50 m2 z przeznaczeniem dla mężczyzn oraz drugie mniejsze z przeznaczeniem dla kobiet. Każde z pomieszczeń posiada dostęp
do oddzielnej łazienki. Do dyspozycji osób potrzebujących jest kącik kuchenny, w którym można przygotować m.in. gorący napój.

Po wejściu do placówki osoba przyjmowana  może skorzystać z odrębnej łazienki oraz uzyskać odzież na wymianę. Jeśli posiada własne ubranie w dobrym stanie, może je wyprać w pralce, która jest na wyposażeniu placówki. W budynku znajduje się ponadto pomieszczenie gospodarcze oraz służbowe dla pracownika socjalnego z szatnią i łazienką. Obiekt jest nowoczesny, wyposażony w pompę ciepła, kolektory słoneczne, ma nowatorski system ogrzewania i  uzyskał certyfikat Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Całodobowa ogrzewalnia jest czynna od 1 stycznia, prowadzi ją Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Nowa ogrzewalnia kosztowała ponad 735 tys. zł i została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (726 587,76 zł). Pozostała kwota pochodziła z budżetu miejskiego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.