Wiadomości z Gliwic

Oprowadzanie kuratorskie dla szkół i osób indywidualnych na wystawie Muzeum w Gliwicach

  • Dodano: 2023-05-29 08:00, aktualizacja: 2023-05-29 08:18

Od 6 maja na wystawie czasowej w Muzeum w Gliwicach możemy oglądać niezwykle cenne wyroby fajansowe, powstałe od XVII do połowy XIX wieku.

Choć zaczęto je gromadzić już w okresie  przedwojennym, a od 1945 roku zbiór był systematycznie wzbogacany, to jednak dopiero w tym roku, po raz pierwszy, owe piękne i kruche przedmioty zostały zaprezentowane szerokiej publiczności w tak imponującej liczbie. Ekspozycja „Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku” będzie dostępna do 5 maja 2024. Kuratorem wystawy jest Patrycja Gwoździewicz, kierownik Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego gliwickiego Muzeum. Wystawa powstała we współpracy z prof. dr hab. Wojciechem Kowalskim - kolekcjonerem, autorem katalogów oraz publikacji naukowych o fajansach z wytwórni europejskich, prawnikiem, profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, wieloletnim pełnomocnikiem Ministra Spraw Zagranicznych do spraw restytucji dóbr kultury.

Aby przybliżyć piękno fajansu, muzeum zaprasza na majowe i czerwcowe oprowadzania kuratorskie Patrycji Gwoździewicz dla grup szkolnych oraz indywidualnych zwiedzających.

Oprowadzania odbywają się w terminach: 24.05 i 31.05 (środy), a także: 6.06, 13.06 i 20.06 (wtorki) o godz. 10.00 w Willi Caro. Obowiązują zapisy: tel. 783 560 006, liczba miejsc ograniczona.

  • Prowadzenie: Patrycja Gwoździewicz, kurator wystawy
  • Wstęp: 1 zł od grupy szkolnej/osoby indywidualnej
  • Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: tel. 783 560 006
  • Organizator: Muzeum w Gliwicach

  • Oprowadzanie kuratorskie dla szkół i osób indywidualnych na wystawie „Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku"
  • 24 maja – 20 czerwca 2023, Willa Caro, godz. 10.00
Oprowadzanie kuratorskie dla szkół i osób indywidualnych na wystawie Muzeum w Gliwicach / fot. Muzeum

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również