Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie akcji NURD w Gliwicach

  • Dodano: 2023-03-24 09:45

Policjanci w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych bacznie obserwowali wytypowane przejścia dla pieszych. Wykroczenia rejestrował też monitoring miejski. Nasi funkcjonariusze będą wzywać do komendy osoby, które złamały przepisy ruchu drogowego.

Jak wypadły Gliwice?

Podczas akcji NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) więcej patroli niż zwykle skierowano w Gliwicach do bacznej obserwacji kierowców i pieszych w rejonie skrzyżowań. Niestety, ale działania tego typu muszą być prowadzone, z uwagi na zbyt dużą ilość potrąceń na pasach. Jak łatwo się domyślić, nie obyło się bez mandatów tak dla kierujących, jak i pieszych.

W czasie działań ukarano 13 kierowców za wyprzedzanie na przejściach, 6 za nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, 5 zapłaciło mandaty za omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego. Wobec 11 kierowców sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. W 34 przypadkach zakończyło się pouczeniem. Również pieszych rozliczano za ich przewinienia – łącznie 23 osoby zapłaciły mandaty.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również