Wiadomości z Gliwic

Przejechali 700 km dla Hospicjum

  • Dodano: 2022-10-10 07:00, aktualizacja: 2022-10-09 19:52

Ala, Hania, Karolina, Adrian, Bartek, Dawid, Filip, Kacper, Kuba i Joachim – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi – przejechali z Gliwic na Hel na rowerach.

W charytatywnej wyprawie towarzyszyli im rodzice i ich fantastyczna nauczycielka Anna Guzek.

Podróż w szczytnym celu

Ta rowerowa podróż miała jeden cel: wspomóc rozbudowę Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Do końca września trwała internetowa zbiórka, a po jej zakończeniu inicjatywa uczniów SP nr 21 została uroczyście podsumowana w kinie Amok. Udało się zebrać ponad 58 tys. zł!

– Doceniam bardzo, w tak trudnych czasach, Państwa otwartość serca, hojność, a jednocześnie zwykłą prostotę pomagania. Gdyby nie Państwo, to wyprawa nie odbyłaby się. Nasze szkolne wyprawy zawsze mają charakter charytatywny, bo chęć pomocy drugiemu człowiekowi i poczucie sensu jest naszą największą motywacją. W tym roku w sposób szczególny pomogliśmy gliwickiemu hospicjum, które się rozbudowuje – mówiła Anna Guzek, opiekunka wyprawy.

W czasie akcji „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie – kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”  rowerzyści pokonali w sumie ponad 700 km, zajęło im to 7 dni – od 11 do 17 czerwca. Najdłuższy odcinek na trasie liczył blisko 130 km i spędzili wtedy na siodełkach 12 godzin. Przez cały czas w sakwach wieźli też swój bagaż.

Pomimo trudności na trasie młodzi kolarze nie poddali się i swój cel zrealizowali. Spotkanie w kinie Amok było okazją do podzielenia się wrażeniami z wyprawy, a także podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo szczytny cel rozbudowy gliwickiego Hospicjum. Wyprawę objął patronatem prezydent Gliwic Adam Neumann.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również