Wiadomości z Gliwic

Rolkarze opanują gliwickie ulice

  • Dodano: 2022-09-07 07:00, aktualizacja: 2022-09-06 18:48

Kilkuset rolkarzy, około 12 km trasy i niemal 2h nocnej jazdy. Po 3-letniej przerwie do Gliwic wraca wyjątkowe wydarzenie dla fanów trzech i czterech kółek. ISOVER Nightskating Gliwice – czyli nocny przejazd ulicami miasta wystartuje już w czwartek, 29 września.

Przejazd rozpocznie się o godz. 20.00. Wcześniej rolkarze spotkają się na placu Krakowskim, gdzie odbiorą wodę oraz odblaskowe opaski. 

Plan przejażdżki

W ramach wydarzenia uczestnicy przejadą wspólnie ulicami: Łużycką, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Jasnogórską,  Jana Siemińskiego, Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic i Okrężną. Następnie na parkingu ISOVER odbędzie się około 30-minutowa przerwa, po której rolkarze ruszą w dalszą drogę ulicami: Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, przejadą rondem Akademickim i ulicą Łużycką, by około godz. 22.00 zakończyć przejazd na placu Krakowskim. 

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbają organizatorzy i funkcjonariusze policji. W trakcie przejazdu kolumnę rolkarzy eskortować będą policyjne radiowozy oraz pojazdy organizatora. W związku z organizacją wydarzenia chwilowo zablokowane dla ruchu zostaną także skrzyżowania na trasie imprezy.
Organizatorem wydarzenia objętego patronatem Prezydenta Gliwic jest Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Green” z Katowic.

Udział w ISOVER Nightskating Gliwice jest bezpłatny. Aby wystartować wystarczy pojawić się w miejscu zbiórki z własnymi rolkami. Dzieci zobowiązane są dodatkowo do posiadania kasku i ochraniaczy. Mogą wystartować wyłącznie pod opieką opiekuna. 

Szczegółowe informacje na temat imprezy będą udostępniane na stronie organizatora: https://www.facebook.com/nightskating.polska.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również