Wiadomości z Gliwic

"Rozsiani. Berlin". Cykl spotkań z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi w Gliwicach

  • Dodano: 2023-06-19 07:00, aktualizacja: 2023-06-18 20:23

Czy w Berlinie można szukać śladów żydowskich? Upamiętnień? Jak najbardziej. W latach 30.XX w. mieszkało w nim około 170 tys. Żydów.

Zaczniemy jednak od współczesnego upamiętnienia - wyjątkowo przejmującego miejsca, czyli wybitnego i intrygującego Pomnika Pomordowanych Żydów Europy. Następnie odwiedzicie historyczne Muzeum Żydowskie, cmentarz, dworzec Grunewald, żydowskie wille, Nową Synagogę oraz wille w Wannsee. O Żydach z Berlina przypomina przechodniom także kilkaset „kamieni pamięci”.

O podróżnikach

Beata i Paweł Pomykalscy mieszkają w Gliwicach. Są parą w życiu i w pracy – zawodowo podróżują, fotografują, piszą i publikują. Współpracują z różnymi wydawnictwami i instytucjami. Angażują się także w rozmaite przedsięwzięcia polegające na promowaniu dziedzictwa kulturowego. Są autorami wielu przewodników w tym bestsellerowego wydawnictwa Muzeum w Gliwicach "Śladami Żydów z Górnego Śląska". Prowadzą podróżniczego bloga "Adventum - konkretnie o podróżach". W 2017 roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich prowadzili cykl „Rozsiani po Europie”.

  • Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
  • Organizator: Muzeum w Gliwicach
  • Rozsiani. Berlin
  • Cykl spotkań z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi
  • Sobota, 24 czerwca 2023, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, godz. 15.00

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również