Wiadomości z Gliwic

Sezon motocyklowy w Gliwicach rozpoczęty. Policjanci prowadzili działania profilaktyczne

  • Dodano: 2023-04-18 06:00, aktualizacja: 2023-04-17 20:00

W sobotę, 15 kwietnia w rejon ruszyli gliwiccy policjanci-motocykliści.

Wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia Military Riders Club Polska przeprowadzili działania o charakterze profilaktycznym, a dotyczące bezpieczeństwa motocyklistów. Polegały one między innymi na rozmowach z kierowcami samochodów i przypominaniu im zasad współuczestnictwa, a nie współzawodnictwa na drodze.

Ten apel można jednak kierować do wszystkich

Policjanci apelowali do kontrolowanych kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przypominano, że w związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym trzeba pamiętać o zerkaniu w lusterka - przed wykonaniem manewru, trzeba spojrzeć w nie przynajmniej dwa razy.

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego musi upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowoduje zderzenia z motocyklistą, który, jako niechroniony uczestnik ruchu, często w takich sytuacjach odnosi poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Motocyklisto!

Pamiętaj, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek możesz przypłacić życiem. Drogi publiczne to nie tor wyścigowy!

Większość motocyklistów respektuje przepisy, ale w dalszym ciągu na drogę wyjeżdżają i tacy, których styl jazdy cechuje brawura czy brak wyobraźni. Gdy dojdzie do tego chęć popisania się przed innymi, często dochodzi też do nieszczęścia, gdyż kierujący traci panowanie nad szybkim i ciężkim pojazdem.

Stan nawierzchni również ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. Gdy rozpędzony motocykl wpadnie jednym kołem w wyrwę lub najedzie na rozsypany żwir czy piasek, łatwo o tragedię.

Apelujemy do wszystkich miłośników jednośladów o rozsądek i przewidywanie potencjalnych zagrożeń. Brawura oraz nadmierna prędkość mogą skończyć się tragicznie. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również