Wiadomości z Gliwic

Szkoła przy ul. Daszyńskiego zostanie rozbudowana!

  • Dodano: 2024-07-10 10:30

Zapewnienie dzieciom i młodzieży komfortowych warunków do nauki i zabawy to zadanie, o które miasto musi się troszczyć w szczególny sposób.

Rozbudowa szkoły zbliża się wielkimi krokami

Obiekty oświatowe powinny spełniać aktualne potrzeby, a wiele z nich wymaga modernizacji i remontów.  Jedną z gliwickich placówek, które czeka przebudowa, jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Arki Bożka w Ostropie

Przygotowania do rozpoczęcia inwestycji w SP nr 3 są na ostatniej prostej. Niebawem zakończy się procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy prac. Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane trudności, to roboty mogą ruszyć jeszcze jesienią tego roku. Ich finał jest planowany na koniec kwietnia 2026 roku. 

Co się zmieni?

W ramach planowanej rozbudowy placówka zyska dodatkowe niemal 2 tys. m² powierzchni użytkowej. Głównie za sprawą nowego segmentu przedszkolnego, który zostanie połączony z budynkiem szkoły łącznikiem na poziomie 1. i 2. piętra. Dzięki dodatkowej przestrzeni możliwe będzie uruchomienie 4 nowych oddziałów przedszkolnych (łącznie będzie ich 6 – po 3 na każdym piętrze). Przedszkole zyska także salę integracji ruchowej i salę zajęć ruchowych z zapleczami, 3 gabinety pracy indywidualnej z dziećmi, pomieszczenia biurowe i socjalne, kuchnię, zespół szatniowy oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei szkoła wzbogaci się o rozbudowaną kuchnię i większą niż do tej pory stołówkę. W budynku powstaną też 3 nowe sale dydaktyczne, 2 pracownie (fizyczna i chemiczna), 3 pomieszczenia biurowe, szatnia, zmodernizowana biblioteka oraz toalety i winda, uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zmieni się także otoczenie placówki – powstaną dwa nowe place zabaw – dla dzieci młodszych oraz dla nieco starszych dzieci. Pojawi się również 14 stanowisk postojowych dla samochodów oraz wiata rowerowa.

O przygotowywanej inwestycji prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska Budka oraz jej zastępcy rozmawiali podczas spotkania z dyrekcją szkoły, przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich oraz Rady Dzielnicy Ostropa. Podczas spotkania omówiono najistotniejsze kwestie związane z  przebudową i tematy dotyczące organizacji ruchu drogowego w trakcie robót.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również