Wiadomości z Gliwic

Wszechnica Naukowo-Kulturalna PAU w Willi Caro

  • Dodano: 2021-10-26 06:30, aktualizacja: 2021-10-25 18:26

Muzeum w Gliwicach zaprasza na wykład dotyczący epidemiologii i profilaktyki chorób serca.

Wykład: Fakty i mity na temat epidemiologii i profilaktyki chorób serca

Czwartek, 28 listopada 2021, Willa Caro, godz. 16.00

Wykłady Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej prowadzone przez Polską Akademię Umiejętności cieszą się w Gliwicach niesłabnącą popularnością. Choć nie ma już  z nami profesora Mieczysława Chorążego, który był organizatorem gliwickiej Wszechnicy, wykłady będą trwać nadal. Zadania organizacji wykładów podjęła się bowiem prof. Barbara Jarząb, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddziału w Gliwicach. Na pierwsze w nowym sezonie spotkanie w ramach Wszechnicy zaprasza się we czwartek, 28 listopada do Willi Caro, o godz. 16.00. Wykład prowadzić będzie dr Przemysław Wilczewski, który przybliży stan aktualnej wiedzy, opartej na badaniach naukowych z zakresu epidemiologii i profilaktyki kardiologicznej. Ponieważ schorzenia układu krążenia nadal stanowią wiodącą przyczynę śmiertelności populacji Polski, znajomość aktualnych osiągnięć w tym obszarze pozwala na wdrożenie do codziennego życia zasad, dzięki którym można uniknąć większości z nich. Wykład dementuje także nieprawdziwe treści szeroko rozpowszechnione w ogólnej opinii społecznej, rozprawia się także z propagowanymi alternatywnymi do konwencjonalnych metodami terapeutycznymi a także dietami, suplementami diety oraz źle wykorzystanymi lekami.

„Pan Profesor Mieczysław Chorąży, powstaniec warszawski, 20 lutego 2021 zakończył swoją służbę Polsce, Narodowi, Nauce, nam wszystkim. Ale nie chcemy pogodzić się z tym aby utworzona przez niego w 2011 roku gliwicka Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności zakończyła swoją działalność, będziemy starać się kontynuować Jego dzieło” – mówi prof. Barbara Jarząb.

  • Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
  • Organizator: Polska Akademia Umiejętności, Muzeum w Gliwicach, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również