Wiadomości z Gliwic

 Za nami 10. edycja Skupu Kultury. Gliwiczanie po raz kolejny pomogli!

  • Dodano: 2024-06-19 08:15, aktualizacja: 2024-06-19 08:22

Niemal 14 tys. zł i mnóstwo pozytywnej energii! To wynik zbiórki ostatniego Skupu Kultury, największego na Śląsku kiermaszu kulturalnego o charakterze charytatywnym. Pomimo niesprzyjającej pogody, gorące i hojne serca gliwiczan nie zawiodły.

Gliwiczanie zawsze chętnie pomagają

10. edycja Skupu Kultury zakończyła się sukcesem. Pomimo deszczowej aury na aleję Przyjaźni zawitało mnóstwo osób poszukujących ciekawych książek, płyt, gier i rękodzieła. Wybrane pozycje można było nieodpłatnie zabrać ze sobą, a przy okazji wesprzeć charytatywną zbiórkę dobrowolną wrzutką do puszki. Za każdą wybraną pozycję wystarczyło wrzucić do wolontaryjnej puszki kwotę, jaką kupujący uznał za słuszną. Dzięki hojności gliwiczan udało się zebrać 13 833,12 zł i pół euro! Środki zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Cała Naprzód, które zorganizowało wydarzenie przy wsparciu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Skup Kultury działa od lat

Skup Kultury od lat przyciąga miłośników dzieł kultury i interesujących spotkań z niezwykłymi ludźmi. W tym roku, poza kiermaszem na alei Przyjaźni, odwiedzający brali udział w warsztatach i animacjach w Ruinach Teatru, a także spotkaniach w Ruinach Teatru Victoria: z dr. Mariuszem Snopkiem,  aktorem Zbigniewem Stryjem i muzykiem bluesowym Kajetanem Drozdem. Odwiedzający mieli również okazję, by wejść do kulturalnej szafy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Majsterkowicze korzystali natomiast z Warsztatu Miejskiego, wykonując notesy, pamiątkowe kartki oraz arcydzieła z gliny, papieru i przy użyciu drukarki 3D. Stowarzyszenie GTW zaprezentowało z kolei, jak przedłużyć życie książek i płyt, tworząc z nich kreatywne dekoracje i ozdoby, a miłośnicy fantasy mogli przeżyć niesamowitą przygodę dołączając do rozgrywki gier fabularnych RPG z Jakubem Nosiadkiem. Nad wydarzeniem czuwały dziesiątki wolontariuszy.

Następny Skup Kultury za rok, a już 29 czerwca odbędzie się kolejne charytatywne wydarzenie współorganizowane przez Stowarzyszenie Cała Naprzód – na ul. Średniej odbędzie się Hałas Miasta vol. 10

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również