Wiadomości z Gliwic

Zagrali... i wygrali dla Hospicjum! Turniej Charytatywny w Marco Football Center

  • Dodano: 2023-02-08 07:45, aktualizacja: 2023-02-08 00:54

Aż 91 000 zł udało się zebrać podczas Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Hospicjum” w Marco Football Center! W ciągu dwóch dni 39 drużyn, w skład których weszło blisko 470 zawodników rozegrało łącznie 136 meczów. Wszystko po to, by wesprzeć działalność Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach

W miniony weekend, 4–5 lutego, hala przy ul. Ceglarskiej 40a w Gliwicach wypełniona była po brzegi, głównie za sprawą miłośników sportowych emocji, chcących nieść pomoc chorym . Turniej Charytatywny na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, zorganizowany przez Marco Footbal Center we współpracy z Fundacją MarcoPomaga, przyciągnął ludzi o wielkich sercach – drużyny sportowe, sponsorów i kibiców.

Rywalizacja odbywała się z podziałem na trzy grupy:

  • zaawansowaną,
  • średnio zaawansowaną,
  • rekreacyjną.

Łącznie na boisku zagrało 39 drużyn, z których każda przekazała wpisowe w wysokości 2 000 zł na działalność hospicjum. Wśród nich znalazły się m.in. reprezentacje miejskich spółek – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach oraz Śląskiego Centrum Logistyki. Poza drużynami z Gliwic i najbliższej okolicy, obecne były składy m.in. z Poznania, Lublina czy Świebodzina.

Organizację turnieju wsparli sponsorzy, którzy ufundowali m.in. nagrody dla zwycięzców, a. pamiątkowe statuetki dla najlepszych drużyn wykonali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice przy Fundacji Różyczka.
Jak zwykle przy tego rodzaju wydarzeniach, duże znaczenie dla zawodników miała obecność kibiców, zagrzewających do gry, których i tym razem nie zabrakło. Poza głośnym dopingiem mogli także wspomóc zbiórkę, dorzucając swoją cegiełkę do jednej z puszek, z którymi wolontariusze hospicjum kwestowali podczas turnieju. 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz drużyn biorących udział w turnieju  można znaleźć na stronie. https://marcofootballcenter.pl/ oraz na Facebooku. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również