Wiadomości z Gliwic

Dieta pudełkowa jako idealne rozwiązanie dla zabieganych?

  • Dodano: 2020-09-10 07:00, aktualizacja: 2020-09-10 07:15

Nie da się ukryć, że wszyscy żyjemy coraz szybciej. W pracy spędzamy minimum osiem godzin dziennie. Do tego dochodzą dojazdy z i do niej, a także odbiór dzieci z przedszkola czy szkoły. Gotowanie obiadu, przygotowanie kolacji, zrobienie prania i porządku w mieszkaniu zajmuje kolejne cenne godziny. Czas na aktywność fizyczną lub doby film? Niestety mają go już tylko nieliczni.

Czy w takiej sytuacji, gdy nasz grafik jest coraz bardziej napięty można znaleźć chwilę wytchnienia? Co gdyby tak wykreślić z listy zajęć konieczność chodzenia na zakupy spożywcze i gotowania posiłków? Łatwo policzyć, że dzięki temu zyskałoby się sporo wolnego czasu.

Fit catering w pigułce

Wiele osób właśnie w takiej sytuacji zaczyna szukać rozwiązania. Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa z dostawą do domu. Prawdę mówiąc opis tego cateringu brzmi bajkowo. Mianowicie za pośrednictwem strony internetowej wybiera się konkretny rodzaj diety, określa liczbę kalorii, które chce się przyjmować, a także liczbę posiłków. Choć w tym ostatnim aspekcie zawsze zaleca się pięć dań i czasem nie ma opcji zmiany. Kolejnym krokiem jest wybór dat, czyli od kiedy do kiedy chce się z takiej diety do domu korzystać, a następnie pora wybrać adres dostawy i sposób płatności. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj przy dłuższym okresie otrzymuje się rabat na cale zamówienie. W zasadzie na tym koniec. Od momentu gdy fit catering zacznie być dostarczany prosto pod drzwi należy już tylko pilnować godzin spożywania posiłków. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wpływa na zdolności organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Nie trzeba już tracić czasu na zakupy w marketach, a także gotowanie i sprzątanie po posiłku. Wszystkie dania otrzymuje się w pojemnikach, które dobrze znoszą transport, więc spokojnie można je zabierać do pracy czy np. na uczelnię. Nie ma więc wątpliwości, że faktycznie jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzić sporo czasu.

Dieta z dostawą do domu – czy ma wady?

Z całą pewnością większość osób zastanawia się gdzie jest haczyk? Nie jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do rozwiązań, które nie mają żadnych wad. Jeśli już chcemy się znaleźć jakiś minus to z pewnością musimy przyjrzeć się cenie za taką usługę. Tutaj z całą pewnością wiele osób powie, że jest ona za wysoka, bowiem na jedną osobę przy miesięcznym korzystaniu z usługi wyjdzie nie mniej niż tysiąc złotych. Tak więc czy warto? Żeby to ocenić najlepiej jest zsumować wszystkie swoje wydatki na jedzenie w ciągu całego miesiąca. Do tego trzeba jeszcze doliczyć pieniądze wydane na paliwo, ponieważ do sklepu zazwyczaj jedzie się samochodem. Następnie prąd lub gaz, który potrzebny jest do gotowania. No i woda zużyta do mycia naczyń po posiłku. Sumując to wszystko można się dość mocno zdziwić, bowiem okaże się, że dieta pudełkowa wcale nie jest dużo droższa od tego co je się na co dzień.

Fit catering – dodatkowe zalety

Przy podliczaniu kosztów niestety nie można wycenić czasu, który spędza się na wspomnianych zakupach i gotowaniu. Nie wycenia się także jakości menu. Sięgając po dietę pudełkową np. z https://bedietcatering.pl/katowice/ otrzymuje się w pewnym sensie niezwykłe posiłki. Są one bowiem przygotowywane z wysokiej jakości produktów, mają odpowiednią ilość kalorii i wartości odżywczych. Zapewniają więc organizmowi wszystko to czego naprawdę potrzebuje. Co więcej zapobiegają one spożywaniu dodatkowych przekąsek, które zazwyczaj nie należą do najzdrowszych. Dzięki temu można zadbać o swoją sylwetkę. Sytuację upraszcza fakt, że bez gotowania ma się więcej czasu dla siebie. Można go wiec przeznaczyć na aktywność fizyczną, która jest bardzo mocno wskazana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.