Wiadomości z Gliwic

Wakacje w kamperze - jak się przygotować?

  • Dodano: 2018-09-27 07:45, aktualizacja: 2018-09-27 08:12

Dla chcących zwiedzać świat z rodziną lub dużą grupą przyjaciół idealnym środkiem transportu okazuje się być przyczepa kempingowa lub kamper. Gdy zmęczenie związane z podróżą zacznie dawać się we znaki lub okolica spodoba nam się na tyle, że zechcemy oglądać ją dłużej, po prostu zatrzymamy samochód i spędzimy noc w miejscu, w jakim zrobiliśmy postój.

Podróż kamperem podobnie jak każda inna wyprawa wymaga starannego planowania i przewidywania sytuacji, jakie mogą mieć miejsce na drodze. Oczywiście nigdy nie da się wszystkiego przewidzieć, ale można zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ustrzec się niektórych problemów i uchronić od niebezpieczeństw. Pomoże w tym skrojone na miarę ubezpieczenie dla kamperów.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Przygotowania do wyprawy powinieneś zacząć od wykupienia pakietu ubezpieczeń na wyjazd samochodem kempingowym. W Polsce polis skrojonych na miarę oczekiwań miłośników karawaningu póki co jest jak na lekarstwo, za to na brytyjskim rynku dostępne są specjalistyczne ubezpieczenia, dzięki którym można ustrzec się choćby konsekwencji finansowych wypadków i stłuczek. Przykładem może być https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/, na podstawie którego można otrzymać nie tylko pomoc techniczną i medyczną, ale też prawną, gdy sytuacja będzie tego wymagać.

Planowanie podróży

Nie do końca jest tak jak to zostało przytoczone na wstępie, że możliwe jest zatrzymanie w dowolnym miejscu, w którym najdzie nas na to ochota. Albo inaczej – można się zatrzymać w szczerym polu, ale o dostępie do prądu i wody można zapomnieć. Dlatego dobrze jest przed wyjazdem poszukać lokalizacji pól kempingowych w obszarach, które nas najbardziej interesują oraz informacji na temat terminów ich otwarcia, zagospodarowania obiektów i rodzajów obsługiwanych pojazdów kempingowych.

Informacje dla turystów

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kamperem, musisz wiedzieć, że istnieje coś takiego jak Polska Federacja Campingu i Carawaningu, która publikuje wszystkie informacje istotne z punktu widzenia zainteresowanych tą formą turystyki. Wśród nich można znaleźć dane dotyczące opłat drogowych w Europie, mapę płatnych dróg i ostrzeżenia dla turystów. Na jej stronach sprawdzić też można informacje na temat dozwolonych prędkości w różnych krajach europejskich i dzięki temu uniknąć mandatów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.