Wiadomości z Gliwic

Bezlitosny lider. GTK przegrało pierwszy mecz u siebie

• Dodano: 2017-12-04 09:45

GTK dzielnie walczyło w pierwszym meczu w Gliwicach, ale począwszy od drugiej kwarty zarysowała się wyraźna przewaga Anwilu Włocławek. Lider Polskiej Ligi Koszykówki mocno podkręcił tempo i losy meczu po trzech kwartach były praktycznie rozstrzygnięte. Ostatecznie włocławianie wygrali 94:75.

Zgodnie z oczekiwaniami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitrów hala sportowa w gliwickim "Łabędziu" (ul. Partyzantów 25) wypełniła się do ostatniego miejsca. Koszykarzy na przedmeczową prezentację wyprowadzili zawodnicy Olimpiad Specjalnych, a następnie uhonorowany został Ivan Almeida, wybrany najlepszym zawodnikiem Polskiej Ligi Koszykówki w listopadzie. Potem na parkiet wkroczyli już główni bohaterzy i rozpoczęła się rywalizacja o ligowe punkty.