Wiadomości z Gliwic

Jak widzę Gliwice w 2040 roku? - konkurs plastyczny i filmowy

  • Dodano: 2021-06-01 06:30, aktualizacja: 2021-05-31 19:27

Urząd Miasta zaprasza do twórczego włączenia się w prace nad nową strategią miasta – Gliwice 2040.

Ogłoszono dwa konkursy: plastyczny "Moja przyszłość – #Gliwice2040" oraz filmowy

  • Termin: do 11 czerwca

Lubicie malować, rysować, wyklejać? Macie smykałkę do prac płaskich i przestrzennych lub grafiki komputerowej oraz od 3 do 18 lat? Konkurs plastyczny jest dla Was! Pokażcie nam swoją wizję Gliwic za około 20 lat – Wasz pomysł na miasto przyszłości, w którym chcielibyście żyć. Najmłodsi (dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1–3 szkoły podstawowej) mogą wykonać samodzielną pracę formatu A3 w dowolnej technice płaskiej. Starsi (uczniowie z klas 4–8 i uczniowie szkół średnich) mają także do wyboru pracę indywidualną lub w dwuosobowym zespole przy przestrzennej makiecie wykonanej dowolną techniką, o maksymalnym wymiarze 60 cm x 60 cm. Na nastolatki ze szkół średnich czeka jeszcze jeden wariant – możliwość przygotowania pracy graficznej stworzonej w programie komputerowym.

Konkurs filmowy "#Gliwice2040" adresowany jest z kolei do osób w wieku 15–24 lat, zamieszkałych w Gliwicach, uczących się lub studiujących w placówkach na terenie naszego miasta, słowem – uczniów gliwickich szkół średnich, placówek wychowania pozaszkolnego, młodzieżowych domów kultury, członków kół zainteresowań i innych grup młodzieżowych oraz studentów. Czekamy na Wasz krótki metraż trwający od 1 do 3 minut: dokument, wywiad, reportaż, fabułę, animację, spot. Pokażcie, jak widzicie potencjał Gliwic i gliwiczan, co znaczy dla Was pozytywna wizja miasta, przedstawcie swój sposób widzenia różnych aspektów (historycznych, kulturalnych, architektonicznych czy krajobrazowych), dzięki którym młodzi ludzie czują się dobrze w mieście. Wasz film musi mieć formę pliku cyfrowego w formacie Quicktime, AVI, MPEG lub MP4.

Zarówno w konkursie plastycznym, jak i filmowym można zgłosić maksymalnie jedną samodzielnie wykonaną pracę w danej grupie wiekowej, składając ją do 11 czerwca do godz. 15.00, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, oświadczeniem o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczeniem o przygotowaniu pracy w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie, do jednej z siedzib Urzędu Miejskiego – przy ul. Jasnej 31A lub ul. Zwycięstwa 21.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.