Wiadomości z Gliwic

Jak widzę Gliwice w 2040 roku? - konkurs plastyczny i filmowy

  • Dodano: 2021-06-01 06:30, aktualizacja: 2021-05-31 19:27

Urząd Miasta zaprasza do twórczego włączenia się w prace nad nową strategią miasta – Gliwice 2040.

Ogłoszono dwa konkursy: plastyczny "Moja przyszłość – #Gliwice2040" oraz filmowy

  • Termin: do 11 czerwca

Lubicie malować, rysować, wyklejać? Macie smykałkę do prac płaskich i przestrzennych lub grafiki komputerowej oraz od 3 do 18 lat? Konkurs plastyczny jest dla Was! Pokażcie nam swoją wizję Gliwic za około 20 lat – Wasz pomysł na miasto przyszłości, w którym chcielibyście żyć. Najmłodsi (dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1–3 szkoły podstawowej) mogą wykonać samodzielną pracę formatu A3 w dowolnej technice płaskiej. Starsi (uczniowie z klas 4–8 i uczniowie szkół średnich) mają także do wyboru pracę indywidualną lub w dwuosobowym zespole przy przestrzennej makiecie wykonanej dowolną techniką, o maksymalnym wymiarze 60 cm x 60 cm. Na nastolatki ze szkół średnich czeka jeszcze jeden wariant – możliwość przygotowania pracy graficznej stworzonej w programie komputerowym.

Konkurs filmowy "#Gliwice2040" adresowany jest z kolei do osób w wieku 15–24 lat, zamieszkałych w Gliwicach, uczących się lub studiujących w placówkach na terenie naszego miasta, słowem – uczniów gliwickich szkół średnich, placówek wychowania pozaszkolnego, młodzieżowych domów kultury, członków kół zainteresowań i innych grup młodzieżowych oraz studentów. Czekamy na Wasz krótki metraż trwający od 1 do 3 minut: dokument, wywiad, reportaż, fabułę, animację, spot. Pokażcie, jak widzicie potencjał Gliwic i gliwiczan, co znaczy dla Was pozytywna wizja miasta, przedstawcie swój sposób widzenia różnych aspektów (historycznych, kulturalnych, architektonicznych czy krajobrazowych), dzięki którym młodzi ludzie czują się dobrze w mieście. Wasz film musi mieć formę pliku cyfrowego w formacie Quicktime, AVI, MPEG lub MP4.

Zarówno w konkursie plastycznym, jak i filmowym można zgłosić maksymalnie jedną samodzielnie wykonaną pracę w danej grupie wiekowej, składając ją do 11 czerwca do godz. 15.00, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, oświadczeniem o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczeniem o przygotowaniu pracy w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie, do jednej z siedzib Urzędu Miejskiego – przy ul. Jasnej 31A lub ul. Zwycięstwa 21.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.