Wiadomości z Gliwic

Teatr Miejski zagra już w ten weekend

  • Dodano: 2021-05-18 06:30, aktualizacja: 2021-05-17 16:53

Już w najbliższy weekend 22-23 maja Teatr Miejski w Gliwicach ma możliwość zaproszenia swoich widzów na swoje spektakle, co na pewno ucieszy zarówno widzów jak też występujących na scenie artystów.

W sobotę i w niedzielę na gliwickiej scenie będą Państwo mieli okazję zobaczyć najnowszą produkcję Teatru – "Ożenek" Mikołaja Gogola w reżyserii Pawła Aignera. Będą to przedpremierowe pokazy spektaklu, którego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 29 maja.

Opowiedziana na nowo klasyczna komedia jest okazją do przyjrzenia się nam samym w nieco krzywym, przerysowanym zwierciadle. Oto mamy tu starego kawalera, którego znajomi za wszelką cenę starają się wyswatać. Po drugiej stronie stoi podstarzała – 28 letnia – panna, której żaden z kandydatów do ręki nie pasuje. Ten za chudy, ten za gruby, ten biedny a ten pije. Swatki dwoją się i troją, ale dziewczątku trudno dogodzić. Jej oko pada na opornego delikwenta, który wydaje się spełnieniem wszystkich marzeń bohaterki. Czy ich drogi i uczucia się spotkają a suknia ślubna w końcu ujrzy światło dzienne? Przekonajcie się sami.

Bilety na: www.teatr.gliwice.pl oraz w Kasie Kina Amok (Dolnych Wałów 3).

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.