Wiadomości z Gliwic

Treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami w Gliwicach. Poznaj szczegóły!

  • Dodano: 2023-05-23 12:30

Dzieci w wieku od 7 do 13 lat posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub potrzebie kształcenia specjalnego mogą wziąć udział w bezpłatnych treningach piłkarskich, organizowanych w Gliwicach przez Akademię Piłkarską FUTBOLANDIA Fundacji  SPORT-TRAVEL w ramach ogólnopolskiego projektu PZU Futbol Plus.

Treningi odbywają się w każdy czwartek o godz. 16.30 na boisku zewnętrznym lub w jednej z sal Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Gierymskiego 7 w Gliwicach. Zajęcia trwają około 60–75 min i może w nich uczestniczyć maksymalnie 12 dzieci. 

Ćwiczenia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów i licencjonowanych trenerów piłki nożnej, a ich poziom dostosowany jest do indywidualnych możliwości fizycznych i potrzeb rozwojowych uczestników. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności sportowych oraz kształtowanie koordynacji ruchowej dzieci w oparciu o założenia Narodowego Modelu Gry PZPN, a także wspomaganie ich społecznego i emocjonalnego rozwoju.

Warunki uczestnictwa

Udział w treningach jest bezpłatny, jednak warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez dziecko orzeczenia o niepełnosprawności lub potrzebie kształcenia specjalnego oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na jego udział w zajęciach.

Szczegółowe informacje dotyczące treningów w Gliwicach oraz specjalny formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie sport-travel.com.pl/futbol-plus. Więcej na temat projektu można dowiedzieć się ze strony futbolplus.org. W razie dodatkowych pytań odpowiedzią służą organizatorzy z Fundacji SPORT-TRAVEL pod nr. tel. 502-689-969.

Treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami w Gliwicach. Poznaj szczegóły! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również